image desctription

XXV turo apžvalga: intriga dar labiau kaista

Likus penkiems Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Pirmos lygos turams, lyderį Kazlų Rūdos „Šilą“ bei antroje vietoje žengiančią „Palangą“ skiria vos du taškai. 25-ajame ture labai ilgai lauktą pergalę iškovojo FBK „Kaunas“, o snaiperių klasifikacijos viršūnėje kova dar labiau nuožmėja.

Geografija. Vilniaus „Žalgirio B“ ir „Panevėžio“ akistata įvyko Senvagės stadione, ant kurio dirbtinės vejos pirmą kartą žengė Pirmos lygos ekipos. Plačiai nuskambėjęs mačas buvo atkaklus. Žalgiriečiai du sykius pirmavo, bet 86-ąją minutę Aukštaitijos klubo veteranas Mantas Savėnas principiniame susitikime išlygino rezultatą – 2:2.

Išplėšė. Alytaus DFK „Dainava“ sužaidė išties blankias rungtynes, tačiau naujasis komandos atakų lyderis Lukas Baranauskas sugrąžino dzūkus į pergalių kelią. Po sudėtingo puolėjo įvarčio paskutinėmis mačo minutėmis 1:0 buvo įveiktas Radviliškio „Lokomotyvas“, turėjęs žaidybinį pranašumą, tačiau neišnaudojęs susikurtų progų.

Klasifikacija. Du rezultatyviausi turnyro žaidėjai, savo sąskaitose turintys po 22 tikslius smūgius, šiame ture įvarčių nepelnė, tad dusyk pasižymėjęs „Vilniaus Vyčio“ atstovas Artūras Skuratovičius sumažino atsilikimą nuo pirmaujančio dueto iki minimumo. 1–7 vietas snaiperių klasifikacijoje skiria vos keturi įvarčiai.

Mėgėjai. Taip savo futbolininkus po rezultatu 3:3 pasibaigusio mačo su Telšių „Džiugu“ apibūdino „Vilniaus Vyčio“ treneris Algimantas Liubinskas. Patyręs strategas, vėl neieškojęs žodžių kišenėje, teigė, jog komanda šiuo metu yra pajėgi kovoti dėl trečios vietos, nuo kurios vilniečiai atsilieka vos tašku.

Rekordas. „Vilniaus Vyčio“ pasiekimas ilgai neišsilaikė – „Palanga“ į Kretingos „Minijos“ vartus siuntė kamuolį net vienuolika kartų ir užfiksavo šio sezono rekordą. Palangiškiai, iškovoję ketvirtą pergalę iš eilės, varžovų vartininką per 36-ias minutes nuliūdino net aštuonis kartus. Įdomu, kiek įvarčių būtų įmušęs Gvidas Juška, kuris šiame mače aikštėje nepasirodė.

Revanšas. „Džiugas“ atidėtame 23-iojo turo mače įveikė „Žalgirį B“ ir atsirevanšavo vilniečiams už skaudų pralaimėjimą pirmame rate. Žemaičiams pavyko po ilgesnės pertraukos nepraleisti bei sustabdyti puikią Jono Skinderio seriją. Jaunasis gynėjas buvo įmušęs po įvartį trejose rungtynėse iš eilės, o tarp jų ir į principinio varžovo – „Panevėžio“ – vartus.

Septyniolika. Būtent per tiek rungtynių iš eilės turnyro autsaideris FBK „Kaunas“ nebuvo iškovojęs pergalės. Laikinosios sostinės komanda namuose 4:3 įveikė turbūt labiausiai nenuspėjamą pirmenybių ekipą – Kelmės „Kražantę“.

Svarstyklės. Jas artėjančiame ture „Palanga“ gali nusverti į savo pusę ir tapti turnyro lydere. „Šilas“ namuose sužaidė lygiosiomis 1:1 su Kėdainių „Nevėžiu“, o pergalę iškovoję palangiškiai sumažino deficitą iki dviejų taškų. 26-ojo turo mače Kazlų Rūdoje akis į akį stos būtent pirmenybių lyderiai.

Veteranai. Kaune tarpusavyje susigrūmė du itin patyrę vartų sargai – 36-erių Modestas Stonys ir dviem metais vyresnis Liudvikas Valius. M. Stonio atstovaujamas Kauno „Hegelmann Litauen“ klubas po pergalingo Donato Stulgos įvarčio iškovojo sunkią pergalę – 3:2.

Rezultatyviausi pirmenybių žaidėjai: Gvidas Juška („Palanga“) ir Aretas Gėgžna („Nevėžis“) – po 22 įvarčius.