29-as turas. Ateina atsisveikinimų metas

2016-10-14

Pirmoji lyga artėja prie finišo – komandoms liko sužaisti po 2-3 rungtynes. Į kai kuriuos klausimus jau turime atsakymus, kiti spręsis paskutinėse rungtynėse. Dalis ekipų 29-ajame ture atsisveikins su savo žiūrovais, sužais paskutines rungtynes namuose. Neabejoju, kad jos sieks tą padaryti laimėdamos.

Šeštadienis, 10.15, 12:00, Alytaus stadionas.
Alytaus DFK „Dainava” – Kauno „Hegelmann Litauen”

Šeštadienį Alytaus „Dainava” žais paskutines pirmenybių rungtynes savo aikštėje ir tuo pačiu padėkos ištikimiausiems ekipos sirgaliams, palaikiusiems dainaviečius šio nelengvo sezono metu. Rungtynėse prieš „Hegelmann Litauen” šeimininkai, neslegiami didelės atsakomybės dėl turnyrinės situacijos gali sužaisti laisviau ir padovanoti žiūrovams smagų reginį – jie to nusipelnė. Tokie patys žodžiai tiktų ir šeimininkų varžovams apibūdinti. Taip kad kviečiu alytiškius apsilankyti stadione – rungtynės neturėtų nuvilti.

Šeštadienis, 10.15, 13:00, Palangos stadionas.
„Palanga” – Telšių „Džiugas”

Lenktynės dėl pirmosios lygos “Grand Prix” tęsiasi ir palangiškiai nė per žingsnį neatsilieka nuo lyderių, priversdami juos jausti įtampą. Priešpaskutiniame pirmenybių ture palangiškių laukia Telšių „Džiugo” bolidas, kurį aplenkę pajūrio atstovai išriedėtų finišo tiesiojon tik per pusę korpuso atsilikdami nuo „Šilo”. Palangiškiai žaidžia pakiliai, nemažina tempo ir puikiai „peršoko” sudėtingų rungtynių seriją su lentelės viršuje esančiomis komandomis. Lieka dvi rungtynės su lentelės viduryje esančiomis ekipomis, kurias laimėjus teliktų sulaukti lyderio kluptelėjimo.

„Džiugas” pasižymi kovingu charakteriu ir tuo palangiškiai jau turėjo progos šiais metais įsitikinti. Solidus telšiškių žaidimas antroje pirmenybių pusėje nuteikia viltingai. Gal būt jiems pavyks ir mušti įvartį į šeimininkų vartus, kas antroje pirmenybių pusėje „Palangos” varžovams darosi ypatingai sunku, antrajame rate palangiškiai praleido tik 4 kartus.

Šeštadienis, 10.15, 13:00, Trakų stadionas.
„Trakai B” – „Panevėžys”

Trakų ekipos jaunimui teks rimtas išbandymas – dvikova su dar nepraradusiu galimybių pakovoti dėl medalių „Panevėžiu”. Aukštaitijos sostinės atstovai, norėdami pakovoti dėl medalių,  daugiau klupti jau neturi teisės. „Trakai B” sezoną baigia rungtynių namuose serija ir paskutiniai du oponentai – labai rimti. Dvikovose su pretendentais į medalius  – geras indikatorius, parodysiantis jaunųjų trakiškių pažangą.

Antrasis ratas „ Panevėžiui” klostosi permainingai, pergales keičia lygiosios ar net pralaimėjimai. Visgi, panevėžiečiai dar išlieka pretendentų į medalius gretose ir savo likimą gali išspręsti patys. Tereikia laimėti likusias trejas rungtynes.

Šeštadienis, 10.15, 14:00, Kelmės stadionas.
Kelmės „Kražantė” – Vilniaus „Žalgiris B”

Kur, jei ne Kelmėje žalgiriečiai galėtų nutraukti keturių iš eilės pralaimėjimų seriją? Nes pačios „Kražantės” analogiška serija dar įspūdingesnė – penkis kartus iš eilės Kelmei atstovaujantys futbolininkai paliko aikštę tuščiomis. Taigi, komandos , galima sakyti, konkuruoja į labiausiai nuvylusių antrame rate titulą. Tiesa, skirtumas tarp šių ekipų yra, – žalgiriečiai bando kovoti, dažnai jiems pritrūksta patirties ar šaltakraujiškumo. Tuo tarpu kelios paskutiniuoju metu matytos „Kražantės” rungtynės sukelia ne pačias linksmiausias mintis.

Šeštadienis, 10.15, 16:00, Kaunas, NFA stadionas.
FBK „Kaunas” – Gargždų „Banga”

„Atsisveikinimas su ginklais”. Ernesto Hemingvėjaus kūrinio pavadinimas šiek tiek dvelkia nostalgija ir liūdesiu. Panašiomis nuotaikomis matyt dabar gyvena ir kauniečių komandos gerbėjai. „Kaunui” teliko dvejos rungtynės su tvirtomis Žemaitijos vienuolikėmis, po kurių geltonai žali atsisveikins su Pirmaja lyga. Tikiuosi, kad paskutinėse rungtynėse namuose šeimininkai išvengs sutriuškinimo ir pakovos su Gargždų reprezentantais ir dėl garbės, ir dėl taškų. „Banga” dar gali pakilti laipteliu aukščiau, bet manau, kad  esminio skirtumo tarp 5 ir 6 vietų gargždiškiams nėra – prieš sezoną lūkesčiai buvo kur kas didesni.

Šeštadienis, 10.15, 17:00, Vilnius, LFF stadionas.
„Vilniaus Vytis” – Kretingos „Minija”

Vilniečiai savojo namų rungtynių sezono pabaigą tikėsis atžymėti įvarčių fejerverku. Prielaidos tam yra  – varžovai pasižymi viena „kiauriausių” gynyba lygoje. Arturui Skuratovičiui tai būtų proga sustiprinti savąsias pozicijas rezultatyviausių lygos žaidėjų rikiuotėje.

Kretingos „Minija” paskutiniuosius savo taškus pelnė, kai dar buvo vasaros įkarštis – rugpjūčio pradžioje.

Vilniuje šį šeštadienį pralaimėjimų serija vargu ar bus nutraukta. Visgi, reikia pažymėti vieną detalę – paskutinėse šešiose rungtynėse kretingiškiai nuginkluodavo varžovų vartininkus.

Sekmadienis, 10.16, 13:00, Kėdainių stadionas.
Kėdainių „Nevėžis”–„Šilutė”

„Nevėžio” kovos toli gražu nesibaigia. Per savaitė kėdainiškiai sužais trejas rungtynes, kurios atsakys į visus klausimus. Dvejos iš jų vyks Kėdainiuose, tad savo aikštės privalumais jie pasistengs pasinaudoti. Šeimininkų naudai byloja ir tas faktas, jog sekmadieniniai varžovai – „Šilutė” pagrindinę savo užduotį įvykdė – pergalė Telšiuose garantavo pamario atstovams vietą Pirmoje lygoje sekančiame sezone.

Tad motyvacija turėtų būti didesnė pas šeimininkus. Kita vertus, kartais papildoma psichologinė našta bei atsakomybė už rezultatą slegia, trukdo pademonstruoti komandai geriausias savybes. Kėdainių futbolo sirgaliai tikisi, kad patyrusio trenerio vedini „Nevėžio” futbolininkai su galimomis problemomis susitvarkys tinkamai.

Sekmadienis, 10.16,15:00 Kazlų Rūdos stadionas.
Kazlų Rūdos „Šilas” – Radviliškio „Lokomotyvas”

Miestų, kuriems atstovauja šios ekipos, likimas ir gyvavimas tampriai susijęs su geležinkeliu. Vienok šiame sezone ekipų lokomotyvai važiuoja priešingomis kryptimis. „Šilą” nuo Pirmos lygos nugalėtojų titulo skiria dvi pergalės (jei sukluptų palangiškiai, pakaktų ir vienos). Tuo tarpu Radviliškio ekipa jau negali pakilti aukščiau 14-os vietos, kuri reiškia atsisveikinimą su lyga (aišku, jei nebus reformų ar pakeitimų kitais metais). Pastaruosiuose turuose lyderis įmuša gan nedaug įvarčių (4-is per paskutines 4-ias rungtynes), gali būti, kad žaidėjai yra slegiami padidėjusios psichologinės įtampos. Bet praleidžiama dar mažiau (vos 1 įvartis per tas pačias 4 rungtynes). „Lokomotyvo” rezultatai pagerėjo, netgi stebėtinai, turint omenyje problemas su sudėtimi. Visgi, sekmadienį laukčiau šeimininkų pergalės, gal ir ne vieno įvarčio skirtumu.

Naglis Miknevičius

KITOS NAUJIENOS
Alytaus „Dainava“ namuose sutriuškino lygos autsaiderius ir tapo vienvalde lygos lydere
Šeštadienį, Alytaus dirbtinės dangos stadione, DFK „Dainava“iškovojo 4-ąją pergalę iš eilės Lietuvos futbolo federacijos (LFF) I lygos pirmenybėse. Donato Vencevičiaus auklėtiniai 4:0 įveikė Rimanto Žvingilo treniruojamą Klaipėdos „Koralą“ ir pakilo į pirmąją turnyro lentelės vietą. Savo pranašumą dainaviečiai įrodė, kai per pirmąsias 20...
„Dainavos“ brazilas Victor Hugo: „Galime kovoti dėl aukščiausių vietų“
Alytaus DFK „Dainavos“ legionierius iš Brazilijos Victor Hugo prie komandos prisijungė vasarį ir jau spėjo apšilti kojas. Puolėjas Pirmoje lygoje pasižymėjo dviem įvarčiais ir tiki, jog tai tik pradžia. V.Hugo pasidalino mintimis apie savo karjerą, Lietuvos futbolo lygį ir sezono tikslus....
LFF taurės turnyro pirmajame etape – dzūkų derbis
Šiandien LFF būstinėje Vilniuje ištraukti Taurės turnyro pirmojo etapo burtai. Garsaus Lietuvos futbolininko Sauliaus Mikoliūno ranka lėmė dzūkišką derbį, kuriame Alytaus DFK „Dainava“ išvykoje susitiks su trečiojoje pagal pajėgumą lygoje žaidžiančiais Varėnos „Merkio“ futbolininkais. Šiemet LFF taurės turnyro dalyvaus 40 komandų,...