30-as turas. Finišo tiesioji

2016-10-22

Sekmadienį, 14 valandą, aštuoniuose stadionuose vienu metu prasidės paskutiniojo Pirmos lygos turo rungtynės. Kai kurios jų bus itin svarbios medalių dalyboms, apatinėje lentelės dalyje situacija jau pakankamai aiški. Trumpai apžvelgsiu dvikovas ir tuo pačiu – keliais sakiniais pabandysiu įvertinti komandų pasirodymą šiose pirmenybėse.

Sekmadienis, 10.23, 14:00 Radviliškio stadionas.
Radviliškio „Lokomotyvas” – Kretingos „Minija”

Dviejų ekipų, atsisveikinančių su Pirma lyga dvikova – tiks garbės reikalas, komandų situacijos ji jau nepakeis. Šeimininkams teks sukti galvą dėl sudėties, nes pirmenybių pabaigoje dažnokai ant „Lokomotyvo” atsarginių suolelio yra itin erdvu, o kai kada – iš viso tuščia. Kretingos ekipos situacija irgi nedžiugina, komandai belieka guostis tik tuo, kad pavyko sezono metu surinkti dviženklį skaičių taškų.

Sezono vertinimai turbūt atitinka užimamas vietas. Radviliškio ekipos pagrindą sudariusiems patyrusiems žaidėjams koją kišo tiek amžius, tiek treniruotumo stoka. Nedidelis pagyvėjimas antroje pirmenybių pusėje gana greitai nuslopo, susidūrus su realybe.

Kretingos ekipos bėdos panašios, ekipa šiame sezone nebuvo pajėgi konkuruoti dėl vietos lygoje. Daugiau kaip pusę savo surinktų taškų „Minija” pelnė rungtynėse prieš „Trakų B” ekipą.

Sekmadienis, 10.23, 14:00 Telšių stadionas.
Telšių „Džiugas” – FBK „Kaunas”

Apskritai kalbant, Telšių futbolui šie metai atnešė nemažai smagių akimirkų. Pagaliau duris atvėrė rekonstruotas stadionas, sutvirtėjo reprezentacinė miesto komanda, tam tikrais momentais pretendavusi į aukštesnes vietas nei turnyrinės lentelės vidurys. Neabejoju, kad paskutines rungtynes

„Džiugas” bandys baigti mažorine gaida, gal net pergale stambiu rezultatu. Priešininkas tam tinkamas.

„Kauno” ekipa turnyrinės lentelės pelkėje įklimpo praktiškai nuo starto. Komandos komplektacijos problemos, nepakankamas žaidėjų meistriškumas – tai visų pirma sunkios finansinės situacijos išdava.

Nepaisant to, kad šiame sezone visų galimybių išnaudoti nepavyko, Telšių komandos perspektyvos neblogos. Tuo tarpu „Kauno” ateitis skendi rūkuose, tirštesniuose nei rudeniškos miglos.

Sekmadienis, 10.23, 14:00 Kelmės stadionas.
Kelmės „Kražantė” – „Šilutė”

Ties Kelmei atstovaujančia ekipa susikaupę įtarimų debesys negerina nei klubo nei lygos įvaizdžio. Belieka tikėtis, kad atitinkamos instancijos priims reikiamus ir teisingus sprendimus ir mes galėsime daugiau dėmesio skirti futbolui, o ne jo šešėliams.

Kalbant apie sekmadienio rungtynes, po jų komandos gali susikeisti vietomis lentelėje – dar prieš kelis turus tokia galimybė atrodė sunkiai įmanoma, bet dabar situacija pasikeitusi. „Šilutė” sezono antroje pusėje atrado rezervų, pradėjo rinkti taškus ir privertė su savimi skaitytis visus varžovus.

Visgi, vertinant visas pirmenybes, vargu ar abi komandos jį galėtų vadinti pavykusiu. „Kražantė” – visų pirma dėl aukščiau minėto įtarimų šleifo, „Šilutė” – dėl ilgai besitęsusios kovos dėl išlikimo.

Sekmadienis, 10.23, 14:00 Panevėžio Aukštaitijos stadionas.
„Panevėžys” – Alytaus DFK „Dainava”

“Panevėžys” labai apmaudžiai prarado taškus Kėdainiuose ir apsunkino savo galimybes pasidabinti bronzos medaliais. Apmaudas dėl prarastos galimybės niekur nedingo, bet paskutinėse rungtynėse savų žiūrovų akivaizdoje panevėžiečiai neturės kito tikslo nei pergalė. Svečiams iš Alytaus turėtų būti nelengva apginti savuosius vartus ir atsilyginti “Panevėžiui” už skaudų pralaimėjimą pirmajame rate.

Aukštaitijos sostinės reprezentantai įrodė esantys vieni iš stipriausių lygoje ir sezone, esant reikiamam dėmesiui bei palaikymui, turėtų būti vienais iš pretendentų į aukščiausias vietas.

Alytiškiams gi sezono metu nepavyko išspręsti klubo vidinių problemų ir tai neabejotinai atsiliepė rezultatams. Apmaudoka, kad Alytui jau ne pirmą kartą nepavyksta realizuoti didelio potencialo. Tikėsimės, kad ateityje reikalai pasitaisys.

Sekmadienis, 10.23, 14:00 Trakų stadionas.
„Trakai B” – „Vilniaus Vytis”

“Vilniaus Vyčiui” atsirado unikali ir reali galimybė užsikabinti medalius, nors prieš kelis turus jie atrodę kaip besisklaidantis miražas. Visos kortos dabar jau – sostinės ekipos rankose. Telieka įveikti jauną “Trakų” dublerinę komandą, kuri ypatingų turnyrinių siekių neturi. Tiesa, kartais tokios komandos tampa pavojingomis. Žaidžia be įtampos, nesusikaustę ir sugeba kartais “šoktelti virš bambos”. Visgi, Algimanto Liubinsko auklėtinių pusėje – didžiulė patirtis ir ranka pasiekiamus medalius “seni vilkai” vargu ar atiduos.

Pirmos lygos “bronza” būtų puikus baigiamasis “Vilniaus Vyčio” sezono akordas. Komandos, kuri paneigė skeptikų prognozes ir , perfrazuojant žinomo filmo pavadinimą įrodė, jog “šioje žemėje dar yra vietos senukams” J

“Trakams B” pagal rezultatus sezonas buvo gan vidutiniškas. Vienok, buvo rungtynių, kuriose vienuolikė “blyksteldavo”. Be to, į komandą įsiliejo visa grupė jaunų žaidėjų, kuriems dar viskas – prieš akis.

Sekmadienis, 10.23, 14:00 Kaunas, NFA stadionas.
Kauno „Hegelmann Litauen” – Kėdainių „Nevėžis”

Dar dvi komandos pirmenybes baigs Kaune, NFA stadione. Kėdainių  „Nevėžis” šiuo metu – ketvirtas ir, kluptelėjus “vyčiams” Trakuose, galėtų tapti bronzos medalininkais. Nesižvalgant į varžovus, tam reikia pirmiausiai įveikti tvirtus vidutiniokus – Kauno „Hegelmann Litauen”. Kas anaiptol nebus paprasta ir lengva – antrame rate kauniečių žaidimas sutvirtėjo.

Kauno ekipos tikslus sezone, manau galima laikyti įvykdytais, Pirmoji lyga kauniečiams tapo neblogu poligonu, kuriame sėmėsi patirties jauni žaidėjai, žaisdami prieš pajėgius varžovus.

Kėdainių ekipa už šį sezoną demonstruojamą žaidimą nusipelnė daug gerų žodžių. Ir jie visiškai pelnyti. Imponuoja, kad ekipos pagrindą sudaro vietiniai, Kėdainių futbolo mokyklos auklėtiniai. Pabaigus sutvarkyti ir pagerinus infrostruktūrą, Kėdainių komanda galėtų džiuginti savo gerbėjus  žaidimu ne tik Pirmoje lygoje.

Sekmadienis, 10.23, 14:00 Vilnius, LFF stadionas.
Vilniaus „Žalgiris B” – „Palanga”

Mažai kas tikėjosi, jog pajūrio komanda išliks vienais iš pretendentų į titulą iki paskutiniojo turo. Bet taip atsitiko ir sekmadienį futbolo mėgėjai Vilniuje turės progą išvysti intriguojančias rungtynes. „Žalgiris B” pergale praeitame ture Gargžduose parodė, kad komanda atsigavo po nesėkmių, pasistengs nenuvilti LFF stadionan susirinkusių žiūrovų ir pasiruošusi atsirevanšuoti už skaudžią nesėkmę pirmajame rate. Palangiškiai tuo labiau nenorės praleisti istorinės galimybės pakovoti dėl titulo. Bent jau viską padarys, kas nuo jų priklauso.

„Palanga” sužaidė geriausią sezoną savo istorijoje ir šiuo savo pasiekimu jie gali didžiuotis. Darnus kolektyvas, geras vidinis klimatas, puikiai subalansuotas žaidimo mechanizmas leido Valdo Trakio auklėtiniams užkopti ant pjedestalo. Laiptelis dar nėra aiškus, bet už sezoną komanda nusipelno aukščiausio įvertinimo.

Iš vilniečių dauguma specialistų ir gerbėjų tikėjosi daugiau. Sėkmingesniam pasirodymui sutrukdė ne vienas faktorius. Bene svarbiausias jų – patirties stoka. Nenusileisdami varžovams fizinėmis galimybėmis, dažnai bandydami žaisti „pirmu numeriu” žalgiriečiai „nudegdavo”, ypač susidūrę su brandesnėmis ekipomis, sugebančiomis racionaliai išnaudoti savuosius privalumus. Duobė antrojo rato pabaigoje, kai taškai buvo prarandami prieš silpnesnes ekipas apskritai sunkiai paaiškinama.

Sekmadienis, 10.23, 14:00 Kazlų Rūdos stadionas.
Kazlų Rūdos „Šilas” – Gargždų „Banga”

Komanda, nuo pat pirmojo turo užkopusi į turnyrinės lentelės viršų, iki pat paskutinio turo tos vietos niekam neužleidžia. „Šilas” kantriai ir sistemingai siekia savo tikslo ir yra visiškai šalia jo. Miestelį užplūdusi „žalioji” karštligė irgi negali palikti abejingu. Smagus sezonas ir būtų apmaudu paskutinėse rungtynėse kluptelti. Bet Gediminas Jarmalavičius bei jo treniruojama ekipa žino kelią pergalių link ir tikiu, kad iš jo neišklys. Varžovai – tvirta, pajėgi “Bangos” ekipa, vienintelė sugebėjusi įveikti lyderius stambiu rezultatu. Taip kad sąskaitos tarp šių vienuolikių toli gražu nesuvestos.

„Šilo” sezoną geriausiai apibūdina turnyrinės lentelės vaizdas. Komanda turi bene stabiliausią ir geriausiai subalansuotą sudėtį lygoje ir , pasistiprinusi keliose pozicijose, tikrai neprapultų aukštesniame lygyje.

Gargždų „Banga” prieš sezoną deklaravo tiklus, dėl kurių dabar kovoja kitos ekipos. Komanda išliko tarp Pirmos lygos vedančių ekipų, bet šį sezoną demonstruotas žaidimas neleido pakovoti dėl medalių. Viltis teks atidėti kitiems metams.

Naglis Miknevičius

KITOS NAUJIENOS
Alytaus „Dainava“ namuose sutriuškino lygos autsaiderius ir tapo vienvalde lygos lydere
Šeštadienį, Alytaus dirbtinės dangos stadione, DFK „Dainava“iškovojo 4-ąją pergalę iš eilės Lietuvos futbolo federacijos (LFF) I lygos pirmenybėse. Donato Vencevičiaus auklėtiniai 4:0 įveikė Rimanto Žvingilo treniruojamą Klaipėdos „Koralą“ ir pakilo į pirmąją turnyro lentelės vietą. Savo pranašumą dainaviečiai įrodė, kai per pirmąsias 20...
„Dainavos“ brazilas Victor Hugo: „Galime kovoti dėl aukščiausių vietų“
Alytaus DFK „Dainavos“ legionierius iš Brazilijos Victor Hugo prie komandos prisijungė vasarį ir jau spėjo apšilti kojas. Puolėjas Pirmoje lygoje pasižymėjo dviem įvarčiais ir tiki, jog tai tik pradžia. V.Hugo pasidalino mintimis apie savo karjerą, Lietuvos futbolo lygį ir sezono tikslus....
LFF taurės turnyro pirmajame etape – dzūkų derbis
Šiandien LFF būstinėje Vilniuje ištraukti Taurės turnyro pirmojo etapo burtai. Garsaus Lietuvos futbolininko Sauliaus Mikoliūno ranka lėmė dzūkišką derbį, kuriame Alytaus DFK „Dainava“ išvykoje susitiks su trečiojoje pagal pajėgumą lygoje žaidžiančiais Varėnos „Merkio“ futbolininkais. Šiemet LFF taurės turnyro dalyvaus 40 komandų,...