Sezono atidarymas pažymėtas rezultatyvia „Dainavos“ pergale (FOTO, VIDEO)

2017-03-26

DFK „Dainavos“ futbolininkai pergalingai pradėjo 2017 metų Pirmos lygos kovas. Dariaus Gvildžio treniruojami dainaviečiai 1-ojo turo mače namuose 3:1 (1:0) įveikė turnyro vicečempionus „Palangos“ futbolininkus.

„Dieną su „Dainava“ pradėjo futbolo akademijos „Dainava“ komandų eisena. Trenerių Povilo Baliukonio ir Nerijaus Bartkevičiaus auklėtiniai išsirikiavo aikštės prieigose ir su vėliavų atributika pristatė atstovaujamas komandas. Sveikinimo žodžius tarė Dainavos pagr. m-klos direktorė Edita Matulevičienė ir kiti Alytaus futbolo bendruomenės žmonės.

Pirmieji, Elitinėje jaunių lygoje U-19 čempionate, debiutavo FA „Dainava“ futbolininkai, kurie susitiko su Vilniaus „FM-FK Žalgirio“ bendraamžiais. Po pirmojo kėlinio dainaviečiai atsilikinėjo rezultatu 0:2, tačiau antroje mačo pusėje persvarą išlygino DFK „Dainava“ jaunasis puolėjas Benas Paulėkas ir Norvydas Karsokas. Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi esant lygiosiomis – 2:2, tad buvo mušami baudiniai. Po įspūdingos baudinių serijos – bendru rezultatu 15:14 nugalėjo jaunieji dainaviečiai.

Antrieji į kovą stojo U-17 FA „Dainava“ futbolininkai. Deja, jauniesiems futbolininkams sezono startas apkarto – 1:4 pralaimėta Vilniaus „FM-FK Žalgirio“ septyniolikmečiams. Vienintelio dainaviečių įvarčio autorius – Arnas Rūčys.

Finaliniu „Dienos su „Dainava“ akcentu tapo reprezentacinės Alytaus vyrų futbolo komandos „Dainava“ startas šalies Pirmojoje lygoje.

Lietingą šeštadienio popietę rungtynes Alytaus dirbtinės dangos stadione aktyviau pradėjo svečiai iš pajūrio. „Palangos“ futbolininkai įgijo kamuolio kontrolės persvarą ir sukūrė bent dvi puikias progas įsiveržti į priekį, tačiau visus svečių bandymus nutraukdavo patikimas alytiškių vartų sargo Marcio Melecio ir gynėjų žaidimas.

Apsipratę prie nepalankių oro sąlygų, Alytaus „Dainavos“ futbolininkai susigrąžino kamuolio valdymo kontrolę ir ėmė vis dažniau lankytis prie varžovų vartų. Toks žaidimas atnešė vaisių ir jau įpusėjus pirmajam kėliniui puikią progą pasižymėti sėkmingai išnaudojo „Dainavos“ puolėjas Sam Shaban. Britas pasižymėjo po legionieriaus Kler Heh rezultatyvaus perdavimo.

Po pertraukos svečiai kur kas drąsiau pradėjo spausti dainaviečius, tačiau pavojingesnių epizodų prie Alytaus komandos vartų jiems sukurti nepavyko. Iki rungtynių likus mažiau nei trečdaliui, greitos atakos smaigalyje atsidūrė „Dainavos“ naujokas Lukas Čerkauskas.  Gynėjas pasinaudojo „Palangos“ gynėjų klaida ir taikliu smūgiu padvigubino šeimininkų persvarą – 2:0.

„Dainavos“ ir toliau spaudė savo žaidimo nerandančią pajūrio vienuolikę. Dar vienos dainaviečių atakos metu, „Palangos“ futbolininkai pavojingai sužaidė savo baudos aikštelėje ir užsidirbo 11 m baudinį. Jį sėkmingai realizavo ir savo įvarčių sąskaitą Alytaus komandoje atsidarė saugas Gediminas Kruša.

Futbolo šventę Alytuje kiek apkartino paskutinė rungtynių minutė, kuomet svečiai iš Palangos prieš pat finalinį teisėjo švilpuką pelnė garbės įvartį ir sušvelnino galutinį rezultatą – 3:1.

Įsirašę pirmuosius 3 taškus, dainaviečiai I lygos turnyro lentelėje rikiuojasi 1-4 vietoje.

Kitas rungtynes DFK „Dainava“ žais balandžio 2 dieną, sekmadienį, Vilniuje. 2-ojo turo varžovai – „Trakų B“ futbolininkai, su kuriais dainaviečiai šiemet jau susitiko. Tąkart draugiškose rungtynėse po atkaklios kovos pergalę rezulatu 2:1 iškovojo Alytaus futbolininkai.

DFK „Dainava“ 3:1 „Palanga“