G. Kruša: „Į aikštę žengiu su mintimi, jog tai gali būti mano paskutinės rungtynės“

2017-04-01

Tarpsezonio metu Dzūkijos futbolo klubą „Dainava“ sustiprinęs klaipėdietis Gediminas Kruša debiutiniame mače prie pergalės prisidėjo įvarčiu. A lygos patirties turintis saugas pasidalino mintimis apie sezono startą, debiutą ir artėjančias kovas.

Sezoną pradėjote pergalingai. Ar galima teigti, jog tai ankstyvo pasiruošimo vaisiai?

Anksti pradėtas pasiruošimas ir stiprūs konkurentai kontrolinėse rungtynėse prisidėjo prie sėkmingo sezono starto, tačiau, manau, jog tai duos vaisius sezono eigoje, nes sportinė forma tik gerės. Svarbiausia buvo nusiteikimas rungtynėms – tinkamai įvertinome varžovą bei kovėmės kaip vienas kumštis. Atidavėme visas jėgas. Taip pat labai laukėme sezono starto, tad pirmosios rungtynės buvo ypatingos, tikiuosi, kad tęsime puikiai pradėtą darbą.

Ar pirmųjų rungtynių rezultatas atspindi žaidimo eigą?

Rungtynės buvo tikrai sunkios, jas pradėjome šiek tiek chaotiškai, manau, tam įtakos turėjo mačo sustabdymas pačioje pradžioje. Būtent po nenumatytos pertraukos, palangiškiai turėjo kelias puikias progas mus nubausti. Mūsų laimei, jiems progų išnaudoti nepavyko, o mes tiesiog įmušėme savo įvarčius. Mačas tikrai nebuvo lengvas kaip galėjo pasirodyti, tačiau pademonstravome geresnį futbolą ir pelnytai nugalėjome.

Kaip vertini savo asmeninį debiutą vilkint DFK „Dainavos“ marškinėlius?

Vertinu neblogai, kadangi pasiekėme svarbią pirmąją pergalę, o man pasisekė realizuoti 11 metrų baudinį. Norėčiau dar labiau pagerinti savo sportinę formą, atrasti tarpusavio ryšį su komandos draugais ir iškovoti kuo daugiau pergalių šiame sezone.

Klubas šiame sezone iškėlė aukščiausius tikslus, o žiniasklaida jau dabar beveik kabina medalius. Ar tai nesudaro papildomo spaudimo?

Na, vieną dieną žiniasklaida gali kabinti medalius, o kitą – maišyti su žemėmis. Manau, jog neturime kreipti  į tai dėmesio. Esame susikoncentravę į darbą, turime gerą trenerį, puikias treniruotes. Kiekvieną dieną kryptingai treniruojamės ir stengiamės tobulėti kaip komanda, nes, kaip sakoma, tobulėjimui ribų nėra ir viso potencialo dar neatskleidėme.

Kas labiausiai žavi žaidžiant Dzūkijos sostinėje? Kokį įspūdį palieka Alytus?

Kai buvau vaikas ir lankiau treniruotes Klaipėdos futbolo mokykloje, mūsų vieni didžiausių konkurentų dėl čempionų titulo būdavo žymaus Alytaus futbolo trenerio Rimvydo Kochanausko bendraamžiai. Šis treneris išugdė daug puikių futbolininkų. Jeigu lygintume Lietuvos miestus pagal užauginamų futbolininkų skaičių, manau, jog Alytus patektų į trejetuką. Tai futbolo miestas, turintis geriausią stadioną Lietuvoje, gilias tradicijas, puikius fanus, tad šio miesto komanda privalo žaisti aukščiausioje šalies lygoje. Visa komanda labai laukiame, kada pagaliau galėsime išbėgti ant miesto stadiono vejos. Tikimės, kad stadione bus daug žiūrovų, kuriuos galėsime džiuginti gražiu futbolu ir pergalėmis. Kalbant apie patį miestą, man labai patinka žaluma bei gamta tiek Alytuje, tiek aplink jį.

Artimiausias rungtynes žaisite jau rytoj, prieš „Trakų B“ futbolininkus. Pirmose lygos rungtynėse trakiškiai pasirodė prastai, ko galima tikėtis dabar?

Manau, jog kiekvienose rungtynėse turi atiduoti visas jėgas. Į aikštę turi žengti susikoncentravęs ir galvoti, jog tai gali būti tavo paskutinės rungtynės. Tik taip gali pasiekti išsikeltus asmeninius ir komandinius tikslus, tobulėti kaip žaidėjas. „Trakai B“ – jauna ir ambicinga komanda, sudaryta iš puikių futbolininkų, kurie nori įrodyti, kad gali žaisti vyrų futbole. Kiekvienos rungtynės prasideda esant lygiam rezultatui, tad, norint laimėti, reikės įrodyti savo pranašumą ne tik patirtimi, bet ir įvarčiais. Lengva tikrai nebus.

Abi ekipos buvo susitikusios kontrolinėse rungtynėse, rengiantis Pirmos lygos pirmenybėms. Tąkart Alytaus dirbtinės dangos aikštėje žaidę dainaviečiai po atkaklios kovos išplėšė pergalę rezultatu 2:1. Antrojo turo akistatos tarp „Trakų B“ ir Alytaus DFK „Dainavos“ futbolininkų LFF stadione pradžia – 14 valandą.

KITOS NAUJIENOS
Alytaus „Dainavos“ legionierius iš Japonijos Y. Koike: „Esu laimingas žaisdamas Alytuje“
Vasario mėnesį Yudai Koike paliko gimtuosius namus Tolimuosiuose Rytuose ir atvyko į Alytaus „Dainavos“ klubą. Tai – pirmoji 22 metų japono karjeros stotelė. Donato Vencevičiaus pripažinimą  greitai užsitarnavęs ir startinės sudėties žaidėju tapęs Y. Koike pasidalino mintimis, kaip jam sekasi Alytuje. Yudai,...
Alytaus „Dainava“ Kupiškyje užtikrintai sugrįžo į pergalių kelią
Trečiadienį Donato Vencevičiaus treniruojami Alytaus „Dainavos“ futbolininkai svečiavosi Kupiškyje, kur sužaidė atkeltas Pirmos lygos 13-ojo turo rungtynes su vietos „Kupiškio“ vienuolike. Po legionierių įvarčių desanto antrajame kėlinyje dainaviečiai nutraukė nesėkmių seriją ir iškovojo užtikrintą pergalę 6:2. Pirmasis susitikimo įvarčių sąskaitą...
Turo varžovas: išimties teise į lygą patekę „Kupiškio“ futbolininkai
Praėjusį penktadienį Vilniuje lygiosiomis sužaidę Alytaus „Dainavos“ futbolininkai trečiadienį keliaus į Aukštaitiją, kur sieks nutraukti pergalių badą. Pirmos lygos 13-ojo turo rungtynėse dainaviečiai susitiks su lygos debiutantais – „Kupiškio“ futbolininkais. Išimties teise į Pirmą lygą priimti Kupiškio miesto futbolininkai savo...