Alytaus „Dainavos“ sąskaitoje – antrosios dramatiškos lygiosios

2017-04-21

Penktadienį Kėdainių miesto stadione susigrūmė pirmąją vietą LFF Pirmos lygos turnyro lentelėje užimanti DFK „Dainava“ ir kol kas savo žaidimo neatrandantis Kėdainių „Nevėžis“. Po dramatiškos kovos abi ekipos pasidalino po tašką.

Rungtynes aktyviau pradėjo Dzūkijos sostinės futbolininkai. Apsipratę varžovų aikštėje, Dariaus Gvildžio auklėtiniai bandė megzti atakas prie Kėdainių „Nevėžio“ vartų, tačiau visus svečių mėginimus nutraukė šeimininkų gynėjai.

Visgi 35 minutę Alytaus „Dainava“ puolėjas Sam Shaban po rezultatyvaus Kler Heh perdavimo smūgiu galva taikliai pasiuntė kamuolį į šeimininkų vartus ir išvedė dainaviečius į priekį – 1:0! Tai buvo jau šeštasis legionieriaus iš Didžiosios Britanijos įvartis šiame sezone. Po įvarčio dainaviečiai nemažino apsukų ir surengė dar keletą pavojingų atakų.

Paskutinę pirmojo kėlinio minutę „Dainavos“ baudos aikštelėje, lyg perkūnas iš giedro dangaus, atsidūręs „Nevėžio“ puolėjas Aretas Gėgžna pasinaudojo palankia situacija ir išprovokavo alytiškių vartininko Marcio Melecio pražangą. Po keletos akimirkų, sėkmingai realizavęs uždirbtą 11 metrų baudinį, rezultatyviausias praėjusių metų Pirmos lygos pirmenybių žaidėjas išlygino mačo rezultatą.

Po pertraukos kamuolio kontrolę perėmė kėdainiečiai. 65 rungtynių minutę pavojingą „Nevėžio“  ataką nutraukęs „Dainavos“ gynėjas Ilya Tsyvilko šeimininkams uždirbo kampinį. Būtent po jo sekė dainaviečių klaida gynyboje, kainavusi dar vieną praleistą įvartį ir leidusi Mariaus Skinderio auklėtiniams įsiveržti į priekį.

Nors Kėdainių miesto stadione susirinkę žiūrovai jau bene buvo patikėję savo miesto komandos pergale – visas pergalingas viltis į šipulius sudaužė alytiškis Lukas Baranauskas. Paskutinę teisėjo pridėto laiko minutę puolėjas pasinaudojo kėdainiečių gynybos klaida ir smeigė išlyginamąjį mačo įvartį, nulėmusį jau antrąsias dramatiškas lygiąsias iš eilės.

Po antrųjų iš eilės lygiųjų Alytaus „Dainavos“ futbolininkai, iškovoję 11 taškų, nukrito į antrąją Pirmos lygos turnyro lentelės vietą. Čempionato lydere tapo 4 pergales nuskynusi „Pakruojo“ komanda.

Artimiausias rungtynes dainaviečiai žais gegužės 1 dieną, Vilniuje, kuomet LFF taurės turnyro 1-ojo etapo rungtynėse susitiks su vietos „Geležinio vilko“ ekipa.

DFK „Dainava“: M. Melecis, I. Tsyvilko, M. Žukovas, M. Fridrikas, L. Čerkauskas, T. Vitukynas (81 min. P. Oiaran), K. Silich, G. Kruša, L. Baranauskas, K. Heh (76 min. R. Banevičius), S. Shaban.