VI turas: intriguojančios lyderių dvikovos

2017-05-04

Jau rytoj, penktadienį, Alytaus DFK „Dainavos“ futbolininkai pratęs kovas LFF Pirmos lygos pirmenybėse. Artimiausio turo varžovai – kol kas pralaimėjimo skonio nepatyrę Kauno „Stumbro B“ futbolininkai. Kauniečiai per ketverias sužaistas rungtynes iškovojo tris pergales ir kartą sužaidė lygiosiomis.

Pirmosios lygos čempionatas įsibėgėja ir pradeda aiškėti ekipų galimybės ir potencialūs turnyro favoritai. O mes ir vėl jums padėsime apžvelgti 6-ojo turo kovas, kad aikštėje vykstanti kova būtų dar įdomesnė.

Komanda, kurios vertinti negalima

Artėjant šeštojo turo kovoms, Pirmoje lygoje yra komanda, kurios galimybes vertinti yra labai sunku. Tai yra Vilniaus „Vytis“, kai daugiau negu pusė komandų yra sužaidę 5 rungtynes, o šešios komandos 4 rungtynes, tai vilniečiai šiame sezone ant žaliosios vejos pasirodė tik 3 kartus. Nepaisant to, „Vytis“ savo sąskaitoje turi 6 taškus ir užima 7-ąją vietą turnyrinėje lentelėje. Jei vilniečiai būtų sužaidę 5 rungtynes, kaip ir „Pakruojis“ ar „Dainava“, kurie yra lentelės viršūnėje ir būtų laimėję tas dvi papildomas, tai „Vyčio“ futbolininkai atsidurtų antroje vietoje.

Šiame ture vilniečiai susitiks su „Žalgiriu B“, kurie yra tik 12-oje vietoje. O pirmojo turo rungtynes, kurios neįvyko, „Vytis“ žais gegužės 23-ą dieną prieš „Stumbrą B“.

Turo rungtynės Nr. 1?

6-ajame ture žiūrovai turės galimybę išvysti vieną iš lyderių kovų. Alytaus „Dainava“, kuri užima antrąją vietą susitiks su Kauno „Stumbru B“, kurie yra už alytiškių nugarų. „Dainava“ iškovojo 11 taškų per 5 rungtynes, o nuo „Pakruojo“ atsilieka tik dviem taškais. Tuo tarpu „Stumbras B““ savo sąskaitoje turi 10 taškų, bet yra sužaidę vienomis rungtynėmis mažiau. Su potencialiais trimis taškais, kauniečiai galėtų būti pirmoje turnyrinės lentelės vietoje.

Turo rungtynės Nr. 2?

Jei futbolo fanų nedomina „Dainavos“ ir „Stumbro B“ susirėmimas, tai gal sudomins kitų dviejų ekipų iš geriausiųjų ketverto mačas. Šiose rungtynėse susitiks Pirmos lygos lyderiai „Pakruojo“ futbolininkai ir ketvirtoje vietoje esanti „Palangos“ ekipa.

Palangiškiai jau pirmajame ture nusileido „Dainavos“ ekipai 3:1, tačiau po to sekė pergalės prieš „Šilutę“ (4:0), „Koralą“ (3:0) ir „Nevėžį (3:0), o pergalių serija buvo nutraukta tik praėjusiame ture, kai buvo nusileista „Stumbrui B“ 1:2.

„Pakruojo“ futbolininkai šį sezoną pradėjo pergale prieš „Žalgirį B“ 1:0, vėliau įveikė „Vyčio“ futbolininkus 2:1, tada pirmą kartą sezone prarado taškus sužaisdami lygiosiomis su „Džiugu“ 2:2, o po to sekė pergalės prieš „Taurą“ (3:0) ir „Panevėžį“ (2:1).

Ar kas nors juos bandys sustabdyti?

Kaip ir praėjusią savaitę, taip ir šią kalbėsime apie Samą Shabaną ir Vaidą Viktoravičių. Iš Didžiosios Britanijos kilęs Shabanas per 5-erias rungtynes savo sąskaitoje turi jau 6 įvarčius. O praėjusiame ture būtent jo įvartis ir išvedė Alytiškius, į priekį rungtynėse prieš „Nevėžį“, kuris buvo pirmasis rungtynėse.  Nors rungtynės pasibaigė rezultatu 2:2, tačiau Shabanas ir vėl buvo vienas geriausių futbolininkų aikštėje.

Tuo tarpu Viktoravičius per keturias rungtynes įmušė 5 įvarčius. Vienose iš jų nepasižymėjo, kai prieš „Stumbrą B“ žaidė tik 35 minutes. Visose kitose būtent jo įvarčiai ir leido „Džiugui“ iškvoti taškus. O praėjusiame ture jis kamuolį pasiuntė į „Bangos“ vartus, kai 62-ą minutę išvedė savo ekipą į priekį. Tiesa, šios rungtynes taip pat pasibaigė lygiosiomis, tik šį kartą 1:1.

Lengvi taškai

Utenos „Utenis B“ tampa klubu, su kuriuo rungtyniaujant būna iškovoti labai lengvi taškai. Vienintelės rungtynes, kuriose uteniškiai turėjo šiek tiek vilčių, tai kai buvo nusileista žalgiriečiams 1:3. Po to buvo pralaimėta „Vyčiui“ 0:4, „Uteniui B“ 0:5, o praėjusiame ture nusilesta „Taurui“ 0:3. Įdomu, kad „Tauras“ prieš šias rungtynes taip pat nebuvo iškovojęs nei vieno taško.

Šiame ture uteniškiai susigrums su panevėžiečiais, kurie užima 8-ąją vietą turnyrinėje lentelėje. „Panevėžys“ nelaimėjo jau ketvirtose rungtynėse iš eilės, tačiau tik vienose iš šių keturių buvo patirtas pralaimėjimas, kai praėjusiame ture buvo nusilesta lygos lyderiams „Pakruojui“ 1:2.

Laikas pirmai pergalei?

Pirmoje lygoje yra dar viena ekipa nepatyrus pergalės skonio ir tai yra Šilutės „Šilutė“. Vienintelis šilutiškių taškas – lygiosios prieš „Dainavą“. „Šilutė“ galėtų turėti dvigubai daugiau taškų, tai yra 2, bet pirmajame ture buvo nusileista „Panevėžiui“ 1:2, kai buvo praleistas įvartis 90-ą rungtynių minutę.

Šiame ture šilutiškiai susitinka su buksuojančiais „Nevėžio“ futbolininkais. Kėdainiškiai yra iškovoję tik vieną pergalę, du kartus sužaidė lygiosiomis ir kartą patyrė pralaimėjimą, o su 5 taškais užima 11-ąją vietą. Vienintelė „Nevėžio“ pergalė buvo iškovota prieš vieną iš lygos autsaiderių, kai pirmajame ture įveikė „Taurą“ 1:0.

Visos ekipos, kurioms „Šilutė“ pralaimėjo, šiuo metu yra tarp geriausių 9 ekipų čempionate. „Nevėžis“ gali būti geriausias šansas šilutiškiams iškovoti pirmąją pergalę.

Iš arčiau

Futbolo.tv tradiciškai suteiks šansą stebėti rungtynes per kompiuterių ekranus fanams, kurie neturės galimybės nuvykti į mylimų komandų stadionus. 6-ajame ture bus rodomos dvejos ir, be jokios abejonės, daugiausiai intrigos keliančios rungtynės. Jau šį penktadienį 18:30 val. bus transliuojamos rungtynės iš Alytaus tarp „Dainavos“ ir „Stumbro B“, o šeštadienį 16 valandą bus rodoma „Pakruojo“ ir „Palangos“ ekipų dvikova.

Rungtynės tarp Alytaus DFK „Dainavos“ ir Kauno „Stumbro B“ jau rytoj, 18:30 val., Alytaus dirbtinės dangos aikštėje. Įėjimas nemokamas. Ateikite palaikyti savo miesto komandos!

Haris Augustynas/Pirmalyga.lt

KITOS NAUJIENOS
Alytaus „Dainava“ namuose sutriuškino lygos autsaiderius ir tapo vienvalde lygos lydere
Šeštadienį, Alytaus dirbtinės dangos stadione, DFK „Dainava“iškovojo 4-ąją pergalę iš eilės Lietuvos futbolo federacijos (LFF) I lygos pirmenybėse. Donato Vencevičiaus auklėtiniai 4:0 įveikė Rimanto Žvingilo treniruojamą Klaipėdos „Koralą“ ir pakilo į pirmąją turnyro lentelės vietą. Savo pranašumą dainaviečiai įrodė, kai per pirmąsias 20...
„Dainavos“ brazilas Victor Hugo: „Galime kovoti dėl aukščiausių vietų“
Alytaus DFK „Dainavos“ legionierius iš Brazilijos Victor Hugo prie komandos prisijungė vasarį ir jau spėjo apšilti kojas. Puolėjas Pirmoje lygoje pasižymėjo dviem įvarčiais ir tiki, jog tai tik pradžia. V.Hugo pasidalino mintimis apie savo karjerą, Lietuvos futbolo lygį ir sezono tikslus....
LFF taurės turnyro pirmajame etape – dzūkų derbis
Šiandien LFF būstinėje Vilniuje ištraukti Taurės turnyro pirmojo etapo burtai. Garsaus Lietuvos futbolininko Sauliaus Mikoliūno ranka lėmė dzūkišką derbį, kuriame Alytaus DFK „Dainava“ išvykoje susitiks su trečiojoje pagal pajėgumą lygoje žaidžiančiais Varėnos „Merkio“ futbolininkais. Šiemet LFF taurės turnyro dalyvaus 40 komandų,...