Sugrįžimas į Alytaus stadioną pažymėtas DFK „Dainavos“ pergale prieš lygos lyderį

2017-05-12

Po pusės metų pertraukos Dzūkijos futbolo klubo „Dainava“ futbolininkai sugrįžo ant Alytaus miesto stadiono vejos. Simboliniu sugrįžimo šventės varžovu buvo ne bet kas, o pats pirmenybių lyderis – lygos debiutantas „FC Pakruojis“. Dariaus Gvildžio auklėtiniai sėkmingai reabilitavosi po nesėkmės namuose praėjusį savaitgalį ir pakruojiečius sutriuškino rezultatu 3:0.

Futbolo šventė Alytuje prasidėjo jaunųjų Dzūkijos sostinės futbolininkų eisena, vedama „Geležinio vilko“ pučiamųjų instrumentų orkestro.

Sugrįžtame į stadioną!#vienašeima

Posted by DFK Dainava on 2017 m. gegužės 12 d.

Per Laisvės Angelo aikštę į stadioną buvo įneštos DFK „Dainava“ ir futbolo akademijos „Dainava“ vėliavos, eisenoje taip pat dalyvavo Alytaus sporto ir rekreacijos centro auklėtiniai.

Daugiau nei pusė tūkstančio Alytaus miesto stadione susirinkusių žiūrovų, kartu su „Geležinio vilko“ pučiamųjų instrumentų orkestru, sugiedojo Lietuvos himną ir, kaip paaiškėjo netrukus, sėkmingai užvedė dainaviečius kovai prieš Pirmos lygos vienvaldžius lyderius „Pakruojo“ futbolininkus.

Jau antrąją rungtynių minutę DFK „Dainavos“ puolimo flagmanas iš Didžiosios Britanijos Sam Shaban pelnė savo 7-ąjį sezono įvartį ir išvedė dainaviečius į priekį.

Ankstyvas legionieriaus įvartis dar labiau išmušė svečius iš vėžių, o tuo sėkmingai pasinaudojo „Dainavos“ futbolininkas Lukas Čerkauskas. Gynėjas 15-ąją mačo minutę, po komandos kapitono Lino Savasto reido kairiuoju aikštės kraštu, antrąjį kartą nuginklavo pakruojiečių vartus – 2:0.

Iki pirmojo kėlinio pabaigos alytiškiai turėjo dar bent tris realias progas padidinti pranašumą. Tiesa, varžovai atsakė gana pavojingu smūgiu, kai kamuolys atsimušė į Marcio Melecio ginamų vartų virpstą.

Antrasis kėlinys prasidėjo aktyviu „Dainavos“ spaudimu prie svečių vartų. 55-ąją minutę S. Shaban, pasinaudojęs Luko Baranausko atkovotu kamuoliu ir nuostabiu perdavimu galva, Pakruojo vartų sargą pergudravo dar kartą. 

Likusį laiko dainaviečiai tiesiog dominavo aikštėje ir sukūrė dar keletą aštrių momentų, tačiau visus šeimininkų mėginimus pristabdė „Pakruojo“ futbolininkai.

Rungtynių arbitras Vilius Paulauskas užfiksavo ketvirtąją dainaviečių pergalę Pirmos lygos pirmenybėse. Savo sąskaitoje 14 taškų turintys dainaviečiai pakilo į antrąją turnyro lentelės vietą.

Dviem įvarčiais Alytaus stadione pasižymėjęs puolėjas S. Shaban ir toliau lieka nepavejamas rezultatyviausio lygos futbolininko grafoje. Legionieriaus sąskaitoje – jau 8 įvarčiai.

Artimiausias rungtynes DFK „Dainavos“ futbolininkai žais gegužės 20 dieną, Utenoje, kai susitiks su absoliučia lygos autsaidere – „Utenio B“ ekipa.


Alytaus DFK „Dainava“– Pakruojo „FC Pakruojis“ 3:0 (2:0)
Alytaus miesto stadionas, 652 žiūrovai
Teisėjai: Vilius Paulauskas, Fiodoras Petrovas, Aidas Vingilys
Įvarčiai: 2′, 55′ S. Shaban, 15′ Lukas Čerkauskas (Dainava)

DFK „Dainava“: M. Melecis, I. Tsyvilko, M. Fridrikas (46′ G. Kruša), O. Lukošiūnas, M. Žukovas, L. Čerkauskas, L. Savastas, K. Heh (86′ E. Baranauskas), K. Silich (78′ R. Banevičius), S. Shaban (80′ T. Vitukynas), L. Baranauskas (88′ P. Santos).

DARIAUS GVILDŽIO KOMENTARAS

ĮVARČIAI

SANTRAUKA

RUNGTYNĖS

KITOS NAUJIENOS
Alytaus „Dainava“ namuose sutriuškino lygos autsaiderius ir tapo vienvalde lygos lydere
Šeštadienį, Alytaus dirbtinės dangos stadione, DFK „Dainava“iškovojo 4-ąją pergalę iš eilės Lietuvos futbolo federacijos (LFF) I lygos pirmenybėse. Donato Vencevičiaus auklėtiniai 4:0 įveikė Rimanto Žvingilo treniruojamą Klaipėdos „Koralą“ ir pakilo į pirmąją turnyro lentelės vietą. Savo pranašumą dainaviečiai įrodė, kai per pirmąsias 20...
„Dainavos“ brazilas Victor Hugo: „Galime kovoti dėl aukščiausių vietų“
Alytaus DFK „Dainavos“ legionierius iš Brazilijos Victor Hugo prie komandos prisijungė vasarį ir jau spėjo apšilti kojas. Puolėjas Pirmoje lygoje pasižymėjo dviem įvarčiais ir tiki, jog tai tik pradžia. V.Hugo pasidalino mintimis apie savo karjerą, Lietuvos futbolo lygį ir sezono tikslus....
LFF taurės turnyro pirmajame etape – dzūkų derbis
Šiandien LFF būstinėje Vilniuje ištraukti Taurės turnyro pirmojo etapo burtai. Garsaus Lietuvos futbolininko Sauliaus Mikoliūno ranka lėmė dzūkišką derbį, kuriame Alytaus DFK „Dainava“ išvykoje susitiks su trečiojoje pagal pajėgumą lygoje žaidžiančiais Varėnos „Merkio“ futbolininkais. Šiemet LFF taurės turnyro dalyvaus 40 komandų,...