DFK „Dainava“ sezoną užbaigė skambia nata Panevėžyje

Šeštadienį Dzūkijos futbolo klubas „Dainava“ svečiavosi Panevėžyje, kur sužaidė paskutiniąsias šių metų Pirmos lygos rungtynes su vietos ekipa. Pirmieji įvartį prasileidę dainaviečiai nesutriko ir per 3 minutes pelnę du įvarčius išsivežė pergalę 2:1 prieš „Panevėžio“ vienuolikę.

Rungtynes abi ekipos pradėjo labai aktyviai, kamuolys nuolat atsidurdavo tiek prie vienų tiek prie kitų vartų, tačiau užtikrintai žaidė vartininkai.

14-ąją minutę link „Dainavos“ vartų buvo skirtas baudos smūgis, kurį atliko svečių puolėjas M. Savėnas. Jo smūgiuotą kamuolį be didesnio vargo sugavo DFK „Dainavos“ vartų sargas M. Melecis.

Prabėgus dar kelioms minutėms veiksmas persikėlė prie „Panevėžio“ vartų, kur padirbėti teko jau šeimininkų vartininkui, tačiau ir jis žaidė užtikrintai, nutraukęs dainaviečių ataką.

33-ąją rungtynių minutę raudoną kortelę prieš save išvydo „Panevėžio“ puolėjas Daquan King, kuris kovodamas dėl kamuolio susidūrė su M. Meleciu ir iš kelio pataikė jam į veidą. Po šio kontakto latvis buvo palydėtas į greitosios medicinos pagalbos automobilį ir rungtynių tęsti nebegalėjo. Kadangi „Dainava“ neturėjo atsarginio vartininko į vartus teko stoti ekipos puolėjui Lukui Baranauskui.

Kiekybinį pranašumą turėję „Dainavos“ žaidėjai bandė dar pirmajame kėlinyje pelnyti įvartį. Tiksint paskutinėms kėlinio sekundėms dainaviečiai surengė šturmą prie „Panevėžio“ vartų. Panevėžiečių vartininkui nepavykus sugauti smūgiuoto kamuolio antros progos sulaukę alytiškiai būdami baudos aikštelėje dėjo labai daug pastangų, kad išsiveržtu į priekį, tačiau įvarčio pelnyti taip ir nepavyko.

Antrajame kėlinyje abiejų komandų žaidimo braižas išliko toks pat, tačiau DFK „Dainavos“ niekaip nesigavo išnaudoti turimos vieno žaidėjo persvaros.

56-ąją minutę krito pirmasis įvartis. „Panevėžio“ futbolininkui E. Tamulevičiui pirmu bandymu nepavyko nuginkluoti L. Baranausko, tačiau jau gulėdamas ant žemės puolėjas sugebėjo pasiekti kamuolį ir išvesti savo komandą į priekį – 1:0.

Po praleisto įvarčio dainaviečiai prabudo ir pradėjo labai aktyviai pulti „Panevėžio“ vartus.

Galiausiai 69-ąją minutę nuostabiu tolimu smūgiu buvo pralaužta „Panevėžio“ gynyba. Maždaug iš 40 metrų smūgiavęs Ilja Tsyvilko pataikė tiesiai į viršutinį vartų kampą, nepalikdavęs jokių vilčių aukštaičių vartininkui – 1:1!

Prabėgus vos 3 minutėms dainaviečiams pavyko persverti rezultatą savo naudai. Visai šalia baudos aikštelės be priežiūros paliktas Karolis Gvildys smūgiavo pažeme ir išvedė dainaviečius į priekį – 2:1.

Tiksint paskutinėms sekundėms „Panevėžys“ turėjo progą išlyginti rezultatą, kuomet „Dainavos“ baudos aikštelėje kilo sumaištis, panevėžiečiams pavyko atlikti smūgį, tačiau šis nebuvo tikslus, kamuoliui palikus aikštę teisėjo švilpukas skelbė tiek šių rungtynių tiek sezono pabaigą.

Iškart po rungtynių paaiškėjo, jog tuo pat metu rungtyniavęs ir taip pat dėl bronzos kovojęs Vilniaus „Vytis“ namuose tik per pridėtą laiką įveikė Kėdainių „Nevėžį“ ir paliko dainaviečius per žingsnį nuo medalių.

Pirmos lygos auksą iškovojo „Palangos“ (61 taškas) futbolininkai, sidabru pasipuošė – Gargždų „Banga“ (59 taškai), bronzos medaliai atiteko Vilniaus „Vyčio“ ekipai (54 taškai). DFK „Dainava“ savo sąskaitoje surinkusi 52 taškus liko ketvirta.

Dzūkijos futbolo klubas „Dainava“ dėkoja visiems gerbėjams, fanams ir rėmėjams už palaikymą viso sezono metu!

FK „Panevėžys“ – Alytaus DFK „Dainava“ 1:2 (0:0)
Panevėžio FA stadionas, 500 žiūrovų
Teisėjai: Šarūnas Tamulynas, Edgaras Bučinskas, Dominykas Norkus
Įvarčiai: 56 min. E. Tamulevičius (Panevėžys); 69 min. I. Tsyvilko, 72 min. K. Gvildys (Dainava)

DFK „Dainava“: M. Melecis (35 min. L. Baranauskas), A. Bareikis, T. Misiūnas (60 min. D. Zachaževskis), I. Tsyvilko, S. Novikov, E. Fjodorovs, L. Savastas, K. Gvildys, L. Čerkauskas, P. Oiaran (60 min. R. Ivanchenko), L. Sendžikas (90 min. G. Jarusevičius).

RUNGTYNIŲ AKIMIRKOS – ČIA

Sezonas baigtas pergale 2:1 prieš Panevėžio futbolininkus!Deja, bet bronzos medalius per pridėtą laiką iškovojo Vilniaus "Vyčio" ekipa, tokiu pat rezultatu įveikusi "Nevėžį".Ačiū už palaikymą viso sezono metu!#DFKDainava