Užtikrinta pergalė atvėrė kelią į LFF taurės šešiolikfinalį

Balandžio 27 dieną, penktadienį, Donato Vencevičiaus vadovaujami Alytaus „Dainavos“ futbolininkai pradėjo žygį LFF taurės turnyre. Burtai lėmė, jog pirmajame etape dainaviečiai turėjo išmėginti jėgas su trečiojoje pagal pajėgumą lygoje žaidžiančia Varėnos „Merkio“ ekipa.

Rungtynes Alytaus apskrities futbolo federacijos stadione įvarčiu pirmosios atakos metu atidarė „Dainavos“ puolėjas Dmytro Zaitsev, be gailesčio nuginklavęs Varėnos „Merkio“ vartų sargą.

Po įvarčio dainaviečiai neatsipalaidavo ir kūrė progą po progos. Jau 16 minutę persvarą padvigubino saugas Sebastian Vasquez. Dar po poros minučių tas pats legionierius iš Kolumbijos uždirbo ir pats sėkmingai realizavo 11 metrų baudinį į varėniškių vartus – 3:0. Iki pirmojo kėlinio pabaigos Alytaus „Dainavos“ futbolininkai ne kartą galėjo padidinti persvarą, tačiau iki įvarčio pritrūkdavo tikslumo.

Antrajame kėlinyje įvarčių taip pat netrūko. 59 mačo minutę kamuolį į „Merkio“ vartus pasiuntė ir rezultatyviausias „Dainavos“ žaidėjas Pirmoje lygoje – Victor Hugo.

Nepalikdami varėniškiams jokių šansų, dainaviečiai ir toliau kontroliavo kamuolį ir rengė pavojingus reidus priešininkų vartų link. 76 minutę „atsidaryti“ pavyko ir saugui Artūrui Rociui, kuriam tai buvo pirmasis įvartis vilkint „Dainavos“ marškinėlius.

Rungtynėms artėjant į pabaigą – individualų šou surengė ir jaunasis Dzūkijos futbolo klubo puolėjas Benas Paulėkas. Alytiškis per dvi minutes pasižymėjo dviem įvarčiais, o įsirašyti „hat-rick’ui“ sukliudė teisėjo užfiksuota nuošalė. Finalinis arbitro švilpukas paskelbė užtikrintą „Dainavos“ pergalė rezultatu 7:0.

Varėnos „Merkys“ – Alytaus DFK „Dainava“ 0:7 (0:3)
AAFF stadionas, 200 žiūrovų
Teisėjai: A. Dapkus, Ž. Yla, R. Suchovas
Įvarčiai: 1′ D. Zaitsev, 16′ ir 18′ (iš 11 m. b.) S. Vasquez, 59′ V. Hugo, 76′ A. Rocys, 81′ ir 83′ B. Paulėkas (Dainava)

DFK „Dainava“: M. Matijoška, V. Kalėda (46′ B. Paulėkas), L. Marcinkevičius, G. Jarusevičius (46′ I. Graževičius), B. Spietinis (46′ A. Žigas), K. Morozov, A. Watanabe, S. Vasquez (46′ V. Hugo), E. Puzakinas (46′ A. Rocys), Y. Koike, D. Zaitsev.