Alytaus „Dainavos“ legionierius iš Japonijos Y. Koike: „Esu laimingas žaisdamas Alytuje“

2018-06-22

Vasario mėnesį Yudai Koike paliko gimtuosius namus Tolimuosiuose Rytuose ir atvyko į Alytaus „Dainavos“ klubą. Tai – pirmoji 22 metų japono karjeros stotelė. Donato Vencevičiaus pripažinimą  greitai užsitarnavęs ir startinės sudėties žaidėju tapęs Y. Koike pasidalino mintimis, kaip jam sekasi Alytuje.

Yudai, papasakok apie savo kaip futbolininko karjeros pradžią, kaip supratai, jog futbolas skirtas tau?

Žaisti futbolą pradėjau dar būdamas šešerių. Juo „užkrėtė“ mano vyresnis brolis. Būtent jo įtaka ir pastūmėjo mane lankyti futbolo treniruotes ir gyvenimą susieti su populiariausia pasaulio sporto šaka. Futbolą žaidžiu jau 16 metų.

Atvykai iš tolimosios Japonijos, kokiuose klubuose teko rungtyniauti savoje šalyje?

Prieš atvykdamas į Alytų iki tol žaidžiau tik už Japonijos universiteto komandą. „Dainava“ – mano pirmasis profesionalus klubas už Japonijos ribų.

Kokie skirtumai tarp Lietuvoje ir Japonijoje žaidžiamo futbolo?

Japonijoje futbolas daug greitesnis ir techniškesnis, Lietuvoje žaidžiamas visai kitoks futbolas, mažiau technikos, tačiau žymiai daugiau fizinės kovos. Pradžioje buvo sunkiau, tačiau dabar prie to jau pripratau ir kaskart stengiuosi vis labiau prisidėti prie komandos sėkmės.

Į Alytų atvykai vasario mėnesį, kokį įspūdį paliko miestas?

Apie Lietuvą jau žinojau iš geografijos pamokų, tačiau prieš atvykstant pasidomėjau ir apie miestą. Alytus – nedidelis miestas. Įsivaizdavau jį šiek tiek kitaip, tačiau čia man labai patinka. Alytuje mažai triukšmo, daug gražių vietų, oras puikus.

Ką gali pasakyti apie Alytaus miesto žmones, kaip jie priima užsieniečius?

Čia žmonės draugiški, atrodo, jog žmonės tavęs nepažįsta, tačiau visiems esi draugas. Gyvenu kartu su kitu komandos legionieriumi Victor Hugo, tad labai dažnai sulaukiame vietinių dėmesio, vaikų noro pasisveikinti, nusifotografuoti. Smagu vaikščioti po miestą ir pabendrauti su alytiškiais.

Alytaus „Dainava“ turi vieną aktyviausių fanų grupių visoje Lietuvoje. Ar „Dzūkų tankų“ palaikymas turi įtakos tavo žaidimui?

Aš esu labai dėkingas jiems, su jų pagalba žaisti daug lengviau, tai suteikia papildomų jėgų tiek man, tiek visai komandai. Buvau maloniai nustebintas atvykęs į tokį mažą miestą ir pamatęs, kad futbolo komanda turi tiek sirgalių.

Alytaus miesto stadione sužaidėte tris rungtynes, deja, visos jos buvo nesėkmingos, tačiau kokį įspūdį paliko pats stadionas?

Stadionas išties puikus ir vienas gražiausių, kuriuose man teko žaisti Lietuvoje.

Ką norėtum pasakyti visiems gerbėjams, palaikantiems „Dainavą“?

Noriu padėkoti visiems, kurie mus palaiko net ir tuomet, kai mums nesiseka. Tikimės, jog antroji sezono pusė bus dar sėkmingesnė ir galėsite džiaugtis medaliais. Esu laimingas žaisdamas čia – Alytuje.

KITOS NAUJIENOS
Alytaus meras sutiko padėti DFK „Dainavai“
Antradienį naujieji DFK „Dainavos“ klubo vadovai kartu su Lietuvos futbolo federacijos valdyba ir „Dzūkų Tankų“ atstovais apsilankė Alytaus miesto savivaldybėje. Susitikime su Dzūkijos sostinės meru Vytautu Grigavičiumi ir miesto tarybos nariais buvo aptartos Dzūkijos futbolo klubo perspektyvos rungtyniauti A lygoje. Susitikime buvo kalbėta...
Naujo sezono kontūrai - LFF vadovų, Alytaus mero ir klubo atstovų susitikimas bei galimybė pasirodyti A lygoje
Antradienį į Alytų atvyksta LFF prezidentas Tomas Danilevičius ir generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius. Čia jie susitiks su miesto meru Vytautu Grigaravičiumi, klubo vadovais ir fanų bendruomene. Susitikimo tikslas - aptarti klubo galimybes ateinantį sezoną pasitikti Lietuvos futbolo A lygoje. Lapkričio mėnesį prasidėjo...
LFF apdovanojimų šventė vainikavo 2018 metų sezoną
Praėjusį ketvirtadienį Kėdainių arenoje praūžė Lietuvos futbolo federacijos (LFF) bendruomenės šventė, kurioje buvo apdovanotos 2018 metais LFF organizuotuose turnyruose geriausiai pasirodžiusios komandos ir kiti bendruomenės nariai. Geriausiuosius renginyje sveikino ir apdovanojo LFF prezidentas Tomas Danilevičius ir LFF generalinis sekretorius Edgaras...