Pirmos lygos sezonas baigtas įspūdinga pergale ir sidabro medaliais!

2018-10-24

Paskutiniame LFF I lygos sezono ture DFK „Dainava“ Alytaus miesto stadione finišavo rungtynėmis prieš „Kupiškį“ ir buvusius savo legionierius, brazilą Victor Hugo ir japoną Yudai Koike. Alytiškiai rimto pasipriešinimo nesulaukė ir iškovojo pergalę rezultatu 6:0, kuri garantavo Pirmos lygos sidabro medalius!

Rungtynės prasidėjo aiškiu dainaviečių dominavimu – jau 5-ąją DFK „Dainavos“ rungtynių prieš „Kupiškį“ minutę pavyko įmušti 11 metrų baudinį, jį realizavo legionierius iš Kolumbijos Sebastian Vasquez.

10 minutę rezultatą padvigubina pirmojo įvarčio autorius S. Vasquez. 3:0 (29 min. Renatas Banevičius) – tokį pranašumą dainaviečiai įgijo per pirmąją susitikimo dalį.

58 ir 62 min. dar dvi vinis į „Kupiškio“ vartus kala Paulius Golubickas.

6:0 Alytuje tapo 84 min. (S. Vasquez) – tokiu rezultatu ir baigėsi susitikimas, o Kėdainiuose jau buvo lygiosios 1:1.

Deja, DFK „Dainava“ čempione spėjo pabūti vos keletą akimirkų – kone rankose turėtą auksą nusinešė paskutinėmis minutėmis „Panevėžio“ pelnytas įvartis ir šių varžovų pergalė Kėdainiuose rezultatu 2:1.

Bet kuriuo atveju, gausiai savų žiūrovų palaikomi Alytaus „Dainavos“ futbolininkai neliūdėjo. Lemiamoje sezono distancijoje – 15 iš eilės nepralaimėtų rungtynių I lygoje.

Užtikrintai pasirodė dzūkų gynyba ir, žinoma, vartininkas, iš Kipro lygos į gimtąjį Alytų grįžęs Martynas Matijoška, daugiausia kurių dėka alytiškiai tapo pirmenybėse mažiausia įvarčių (22) praleidusia ekipa.

Su 59 pelnytais įvarčiais lygoje alytiškiai parodė ketvirtą rezultatą, prie šio kraičio daugiausia (17 įv.) prisidėjo kolumbietis S. Vasquez.

Be to – šiemet buvo nukeliauta ir iki LFF taurės turnyro pusfinalio. DFK „Dainavos“ komanda sužaidė išties istorinį sezoną, kurio metu nė karto nepralaimėjo išvykoje, o iš viso I lygoje šiemet nusileido vos trissyk.

Dar didesnis pasiekimas – vietos futbolininkai reprezentacinėje miesto komandoje.

Paskutiniųjų rungtynių vienuolikėje startavo 8 Alytaus futbolo auklėtiniai (M. Matijoška, kapitonas Linas Savastas, R. Banevičius, P. Golubickas, Emanuelis Puzakinas, Titas Vitukynas, Martynas Vasiliauskas ir Armantas Žigas).

Iš viso finaliniame susitikime sužaidė 12 Dzūkijos sostinės atstovų – po keitimų pasirodė Martynas Gargasas, Nedas Labukas, Lukas Marcinkevičius ir Alanas Marčiukaitis, o dar du futbolininkai keitimams buvo pasirengę, tai – atsarginis vartininkas Deivydas Mirijauskas ir Gustas Jarusevičius.

Užėmusi antrąją vietą I lygoje DFK „Dainava“ sezono nebaigė ir lauks A lygos čempionato pabaigos, kol paaiškės, kuri aukščiausio ešelono ekipa finišuos priešpaskutinė.

Paskutiniąją aštuntą komandą A lygoje pakeis I lygos čempionas „Panevėžys“, o dainaviečiai šansą patekti į aukščiausią lygą galės nugalėję septintąją ekipą.

Šiuo metu A lygos paskutinėse pozicijose rikiuojasi aštuntoje vietoje esanti „Jonava“ (19 taškų), septinta žengia „Palanga“ (20 tašk.), šeštas – Klaipėdos „Atlantas“ (23 tašk.).

Paskutinis A lygos turas – spalio 24-ąją, o vadinamosios peržaidimo rungtynės tarp DFK „Dainavos“ ir priešpaskutinės A lygos komandos bus sužaistos dar spalįo 28 ir lapkričio 3 dienomis.

AČIŪ UŽ FANTASTIŠKĄ PALAIKYMĄ!

Sugrįžimas į miesto stadioną paženklintas nesėkme
Rungtynės Alytuje sutraukė rekordinę šiam Pirmos lygos sezonui auditoriją. Alytiškiai pasiilgo futbolo, o gausiai susirinkę sirgaliai laukė savo komandos pergalės ir dar vieno žingsnio į lyderių gretas. Deja, šiuos planus teko atidėti kitam kartui. Jau rungtynių pradžia parodė, kad kauniečiai...
7-as turas. Dainaviečiai sugrįžta namo
Pirmos lygos sezonas įsibėgėjo, rungtynės veja rungtynes, o ateinantį savaitgalį mūsų laukia dar viena futbolo „porcija“. Nesvarbių rungtynių nebus - kovos vyksta visuose turnyrinės lentelės aukštuose, o mums nuo to – tik įdomiau! Penktadienis, 05.10, 18:30, Kupiškio miesto stadionas. „Kupiškis”...
Išvykų maratonas Šiauliuose baigtas užtikrinta pergale
Trečiadienį Alytaus DFK „Dainava“ svečiavosi Šiauliuose, kur priėmė futbolo akademijos „Šiauliai“ futbolininkų iššūkį. Nepabūgę puikiai sezoną pradėjusių šiauliečių, dainaviečiai įrodė savo pranašumą rezultatu 3:1 ir pakilo į antrąją turnyro lentelės vietą. Aikštės šeimininkai FA „Šiauliai“ šiame mače į priekį išsiveržė...