Pirmos lygos sezonas baigtas įspūdinga pergale ir sidabro medaliais!

2018-10-24

Paskutiniame LFF I lygos sezono ture DFK „Dainava“ Alytaus miesto stadione finišavo rungtynėmis prieš „Kupiškį“ ir buvusius savo legionierius, brazilą Victor Hugo ir japoną Yudai Koike. Alytiškiai rimto pasipriešinimo nesulaukė ir iškovojo pergalę rezultatu 6:0, kuri garantavo Pirmos lygos sidabro medalius!

Rungtynės prasidėjo aiškiu dainaviečių dominavimu – jau 5-ąją DFK „Dainavos“ rungtynių prieš „Kupiškį“ minutę pavyko įmušti 11 metrų baudinį, jį realizavo legionierius iš Kolumbijos Sebastian Vasquez.

10 minutę rezultatą padvigubina pirmojo įvarčio autorius S. Vasquez. 3:0 (29 min. Renatas Banevičius) – tokį pranašumą dainaviečiai įgijo per pirmąją susitikimo dalį.

58 ir 62 min. dar dvi vinis į „Kupiškio“ vartus kala Paulius Golubickas.

6:0 Alytuje tapo 84 min. (S. Vasquez) – tokiu rezultatu ir baigėsi susitikimas, o Kėdainiuose jau buvo lygiosios 1:1.

Deja, DFK „Dainava“ čempione spėjo pabūti vos keletą akimirkų – kone rankose turėtą auksą nusinešė paskutinėmis minutėmis „Panevėžio“ pelnytas įvartis ir šių varžovų pergalė Kėdainiuose rezultatu 2:1.

Bet kuriuo atveju, gausiai savų žiūrovų palaikomi Alytaus „Dainavos“ futbolininkai neliūdėjo. Lemiamoje sezono distancijoje – 15 iš eilės nepralaimėtų rungtynių I lygoje.

Užtikrintai pasirodė dzūkų gynyba ir, žinoma, vartininkas, iš Kipro lygos į gimtąjį Alytų grįžęs Martynas Matijoška, daugiausia kurių dėka alytiškiai tapo pirmenybėse mažiausia įvarčių (22) praleidusia ekipa.

Su 59 pelnytais įvarčiais lygoje alytiškiai parodė ketvirtą rezultatą, prie šio kraičio daugiausia (17 įv.) prisidėjo kolumbietis S. Vasquez.

Be to – šiemet buvo nukeliauta ir iki LFF taurės turnyro pusfinalio. DFK „Dainavos“ komanda sužaidė išties istorinį sezoną, kurio metu nė karto nepralaimėjo išvykoje, o iš viso I lygoje šiemet nusileido vos trissyk.

Dar didesnis pasiekimas – vietos futbolininkai reprezentacinėje miesto komandoje.

Paskutiniųjų rungtynių vienuolikėje startavo 8 Alytaus futbolo auklėtiniai (M. Matijoška, kapitonas Linas Savastas, R. Banevičius, P. Golubickas, Emanuelis Puzakinas, Titas Vitukynas, Martynas Vasiliauskas ir Armantas Žigas).

Iš viso finaliniame susitikime sužaidė 12 Dzūkijos sostinės atstovų – po keitimų pasirodė Martynas Gargasas, Nedas Labukas, Lukas Marcinkevičius ir Alanas Marčiukaitis, o dar du futbolininkai keitimams buvo pasirengę, tai – atsarginis vartininkas Deivydas Mirijauskas ir Gustas Jarusevičius.

Užėmusi antrąją vietą I lygoje DFK „Dainava“ sezono nebaigė ir lauks A lygos čempionato pabaigos, kol paaiškės, kuri aukščiausio ešelono ekipa finišuos priešpaskutinė.

Paskutiniąją aštuntą komandą A lygoje pakeis I lygos čempionas „Panevėžys“, o dainaviečiai šansą patekti į aukščiausią lygą galės nugalėję septintąją ekipą.

Šiuo metu A lygos paskutinėse pozicijose rikiuojasi aštuntoje vietoje esanti „Jonava“ (19 taškų), septinta žengia „Palanga“ (20 tašk.), šeštas – Klaipėdos „Atlantas“ (23 tašk.).

Paskutinis A lygos turas – spalio 24-ąją, o vadinamosios peržaidimo rungtynės tarp DFK „Dainavos“ ir priešpaskutinės A lygos komandos bus sužaistos dar spalįo 28 ir lapkričio 3 dienomis.

AČIŪ UŽ FANTASTIŠKĄ PALAIKYMĄ!

KITOS NAUJIENOS
Alytaus meras sutiko padėti DFK „Dainavai“
Antradienį naujieji DFK „Dainavos“ klubo vadovai kartu su Lietuvos futbolo federacijos valdyba ir „Dzūkų Tankų“ atstovais apsilankė Alytaus miesto savivaldybėje. Susitikime su Dzūkijos sostinės meru Vytautu Grigavičiumi ir miesto tarybos nariais buvo aptartos Dzūkijos futbolo klubo perspektyvos rungtyniauti A lygoje. Susitikime buvo kalbėta...
Naujo sezono kontūrai - LFF vadovų, Alytaus mero ir klubo atstovų susitikimas bei galimybė pasirodyti A lygoje
Antradienį į Alytų atvyksta LFF prezidentas Tomas Danilevičius ir generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius. Čia jie susitiks su miesto meru Vytautu Grigaravičiumi, klubo vadovais ir fanų bendruomene. Susitikimo tikslas - aptarti klubo galimybes ateinantį sezoną pasitikti Lietuvos futbolo A lygoje. Lapkričio mėnesį prasidėjo...
LFF apdovanojimų šventė vainikavo 2018 metų sezoną
Praėjusį ketvirtadienį Kėdainių arenoje praūžė Lietuvos futbolo federacijos (LFF) bendruomenės šventė, kurioje buvo apdovanotos 2018 metais LFF organizuotuose turnyruose geriausiai pasirodžiusios komandos ir kiti bendruomenės nariai. Geriausiuosius renginyje sveikino ir apdovanojo LFF prezidentas Tomas Danilevičius ir LFF generalinis sekretorius Edgaras...