image desctription

2-as turas. Paskutinių minučių dramos

Antrajame ture pagaliau gavo progą į aikštes žengti visos lygos komandos. Ir tą faktą jos pažymėjo įnirtinga kova – visos rungtynės vyko atkakliai, pasiektas naujas geltonų kortelių rekordas, o kai kur rungtynėse lemiami įvarčiai buvo mušami paskutinėmis rungtynių minutėmis ir per pridėtą laiką! Beje, vienerios turo rungtynės („Stumbras B“ – „Vilnius“) vyks ateinantį trečiadienį, jas aptarsime vėliau.

Penktadienis, 03.29, 18:00, Kėdainių miesto stadionas, 200 žiūrovų.
Kėdainių „Nevėžis” – „Pakruojis” 1:1 (0:0)
Įvarčiai: E.Kugys 85’ – R.Misiūnas 65’

Kėdainių ekipai nepavyko pirmose rungtynėse pradžiuginti savųjų sirgalių pergale. „Pakruojis” antrame ture iš eilės įrodinėja esantis „kietu riešutėliu” lygos senbuviams. Maža to, antrojo kėlinio pradžioje šeimininkai atsidūrė besivejančių vaidmenyje po to , kai įvartį pelnė Ronaldas Misiūnas , savo žaidimu maloniai stebinantis futbolo specialistus.

Visgi, rungtynėms artėjant į pabaigą, šeimininkai perėmė iniciatyvą, o rezultatyviausias praeito sezono lygos žaidėjas Evaldas Kugys įrodė, kad jo gebėjimai niekur nedingo. „Nevėžio” treneris Vitalijus Stankevičius nebuvo itin nusivylęs savo auklėtinių pasirodymu.

„Rungtynės buvo gan gero lygio, vyko permainingai, iniciatyvą turėjo tai viena, tai kita komanda. Apylygus pirmasis kėlinys, „Pakruojis” geriau pradėjo antrąjį, įmušė įvartį, po to jau mes perėmėme iniciatyvą, įgijome persvarą. Įmušėme kartą, įvartis nebuvo užskaitytas, bet vis tik išlyginome rezultatą.
Jei abi komandos demonstruos panašų žaidimą ir toliau, manau, turėtų pretenduoti į aukštas vietas lygoje”, – pasidalino savo mintimis treneris. Beje, šiose rungtynėse progos žengti aikštėn sulaukė ir vienas iš trijų „Nevėžyje” esančių japonų – Nagatome Koichi. „Kol kas jie dar adaptuojasi, pripranta prie
komandos, bet greitu metu jie turėtų būti naudingi ekipai”- tikisi treneris.

Šeštadienis, 03.30, 14:00, Vilnius, LFF stadionas, 90 žiūrovų.
„Vilniaus Vytis” – Kretingos „Minija” 2:0 (1:0)
Įvarčiai: M.Makutunovičius 44’ (11 m.), G.Paulauskas 90+2’

„Vilniaus Vytis” sezoną pradėjo sėkmingai – dvi pergalės vienodais rezultatais (2:0), nė vieno praleisto įvarčio. Visgi, komandos vyr. treneris Algimantas Liubinskas kol kas neskrajoja padebesiais. Po rungtynių patyręs treneris pripažino, jog komanda turėjo problemų, iškrito keli patyrę pagrindiniai žaidėjai,
jaunimas irgi nebuvo toks šviežias. Treneris paminėjo, kad galbūt ir pats tinkamai neparinko žaidėjams treniruotėse krūvio (beje , LT futbole retai galima išgirsti panašų trenerių atvirumą).

Visgi, svarbiausią uždavinį – pasiekti pergalę, komanda įvykdė. „Žaidimas užsimiršta, o taškai lieka” – neslėpė geros nuotaikos po rungtynių Algimantas Liubinskas. Vilniečiai įvarčius mušė abiejų kėlinių pabaigose – pirmąjį čempionato baudinį realizavo M.Makutunovičius, o jau per pridėtą rungtynių laiką puikų D.Malžinsko reidą sėkmingai užbaigė G.Paulauskas.

„Minija” savų progų turėjo, gal net ne mažiau, nei šeimininkai. Bet, skirtingai nuo varžovų, jų neišnaudojo. Valdas Trakys labai didelių priekaištų savo auklėtiniams neturėjo. „Gal kiek koją pakišo, kad tai buvo mūsų startinės rungtynės, kiek didesnis jaudulys, noras gerai pasirodyti kaustė kai kurių mūsų žaidėjų veiksmus. Turėjome momentų, gaila kad jų neišnaudojome. Galėjome pasinaudoti varžovų problemomis, sužaisti bent jau lygiosiomis” – rungtynes apibendrino treneris.
Nepaisant pralaimėjimo, Kretingos „Minijos” žaidimas teikia vilčių , jog lygoje turėsime dar vieną savito braižo ir įdomią komandą.

Šeštadienis, 03.30, 16:00, Gargždų stadionas, 300 žiūrovų.
Gargždų „Banga” – FA„Šiauliai” 1:0 (1:0)
Įvartis: A.Bačanskis 26’

Sezono pradžioje „Banga” atrodo panaši į patyrusį maratonininką, gerai apskaičiavusį savąsias jėgas, per daug nesiveržiantį pirmuose distancijos metruose į priekį, bet besilaikantį lyderių grupėje. Antros rungtynės namuose – antra pergalė minimaliu rezultatu.

Abu kartus pergales garantavo tikslūs Algimanto Bačanskio smūgiai. Visgi šįkart Gargždų stadione susirinkusiems žiūrovams progos švęsti nereikėjo laukti
ilgai – įvartis buvo pasiektas pirmo kėlinio viduryje. Tomas Tamošauskas, sėkmingai vairuojantis Gargždų komandos laivą, pažymėjo: „Rungtynes pradėjome stipriai spausdami varžovus jų aikštės pusėje.
„Žinojome, jog „Šiaulių” komanda fiziškai galinga, demonstruoja agresyvų žaidimą. Viena iš mūsų užduočių buvo nenusileisti šiuo aspektu. Tai mums puikiai pavyko, pelnėme gražų įvartį, atnešusį antra pergalę pirmenybėse”. Gerų žodžių treneris negailėjo ir varžovams, -„Galinga, jauna komanda, pasižyminti puikiomis kovotojų savybėmis. Daugeliui komandų žaisdami su jais turės problemų”.
„Šiauliams” kova dėl pirmųjų taškų dar priešakyje, o „Banga” lieka viena iš trijų lygos komandų, nepraleidusių dar nė vieno įvarčio.

Šeštadienis, 03.30, 17:00, Kaunas, NFA stadionas, 135 žiūrovai.
Kauno „Hegelmann Litauen” – Telšių „Džiugas” 1:0 (0:0)
Įvartis: U.Lekečinskas 80’

Neklydome prognozuodami sunkias rungtynes lygos debiutantei – Kauno „Hegelmann Litauen” komandai. Nuo pat pirmųjų susitikimo minučių Telšių „Džiugas” prispaudė šeimininkus prie savųjų vartų, tarsi norėdamas parodyti, kas išties yra padėties šeimininkai.

Kauniečiams teko nelengva misija – kantriai gintis ir ieškoti savųjų šansų kontratakose. Tomis nelengvomis minutėmis „hegelmanų” gynyba braškėjo, traškėjo, bet, vadovaujama patyrusio T.Simaičio, atsilaikė. O kėlinio antroje pusėje kauniečiai, atrodo, apsiprato su svečių žaidimu ir patys surengė kelis neblogus išpuolius. Kantrybės šeimininkams prireikė ir po pertraukos – svečiai žemaitiškai atkakliai siekė pergalės. Bet ne veltui yra sakoma „kenčiantiems – dangus”. Rungtynių pabaigoje Arnas Levonauskas savalaikiu perdavimu „perpjauna” telšiškių gynybą, išvesdamas Ugnių Lekečinską „tete- a- tete” su svečių vartininku.

Šaltakraujiškas smūgis į vartų kampą ir puolėjas atsiduria komandos draugų glėbyje. Ugnius muša trečiąjį savo įvartį pirmenybėse, tampa rezultatyviausiųjų sąrašo lyderiu, bet kur kas svarbiau – komandos iškovoti 3 taškai. Pergalė, iškovota „per kraują”. „Hegelmann Litauen” džiaugsmą kiek aptemdė saugo Manto Rusio trauma. Teko pasinaudoti ir greitosios medicininės pagalbos automobiliu. Mantui linkime greito išgijimo, o „Džiugo” ekipos gerbėjai su kartėliu prisimins neišnaudotas galimybes šiose rungtynėse.

Sekmadienis, 03.31, 13:00, Vilnius, LFF stadionas, 75 žiūrovai.
Vilniaus „Žalgiris B” – Vilniaus „Riteriai B” 2:4 (0:2)
Įvarčiai: S.Urbys 54’, D.Linauskas 90+1’ – M.Radžiukynas 16’, L.Jakavičius 45’ir 90+2’, S.Čyžas 83’

Daugiausiai įvarčių padovanojusios rungtynės vyko LFF stadione. Šeimininkų vaidmenyje buvę „Žalgirio B” futbolininkai, nepaisant žinomų pavardžių startiniame protokole, buvo priversti nusileisti ambicingai ir kovingai „Riterių” pamainai.

„Sveikinu vaikinus sėkmingai startavus naujajame sezone. Visas rungtynes jautėsi pozityvi energija ir brandus mąstymas” , – džiaugėsi auklėtinių pasirodymu „Riteriai B” ekipai vadovavęs Vaidas Sabaliauskas.

Dvi „Žalgirio B” klaidos pirmajame kėlinyje virto įvarčiais į jų vartus. Kaip parodė tolimesni įvykiai, šios persvaros „žaliai – balti" nesugebėjo panaikinti, nors ir pasižymėjo antroje rungtynių pusėje du kartus. Skaudus pralaimėjimas, juolab, kad nusileista principiniams varžovams. O „riterių” treneris pažadėjo, jog ateityje komanda stengsis žaisti dar greičiau ir energingiau!

Deja, bet tenka „paridenti” ir akmenuką į „Žalgirio” daržą. Nelabai smagiai žiūrisi , kuomet atvertus klubo svetainėje B ekipos skiltį, išvystame žaidėjus, kurių jau senokai nėra komandoje , o kai kurie iš jų net žaidė šiose rungtynėse varžovų gretose . Mažų mažiausiai nesolidu vienam iš dabartinių LT futbolo flagmanų …

Sekmadienis, 03.31, 14:00, Panevėžys, „Žemynos” progimnazijos stadionas, 100 žiūrovų.
„Kupiškis” – „Jonava” 0:0 (0:0)

Optimistinis „Kupiškio” atstovų nusiteikimas gal daug ką stebina, bet jau antrose rungtynėse komanda demonstruoja organizuotą žaidimą. To pasekoje – pirmasis taškas, iškovotas rungtynėse su „Jonava”. Svečiai didžiąją rungtynių dalį žaidė „pirmu numeriu”, daugiau kontroliavo kamuolį, sukūrė pavojingų momentų.

„Lemiamais momentais kažkiek perskubėdavome, gal didelis noras įmušti padarė ir „meškos paslaugą”. Visgi noriu vyrams padėkoti už atiduotas jėgas, kovingumą. Keli žaidėjai rungtyniavo po vakarykščių „futsalo” batalijų, tai irgi jiems kainavo daug jėgų. Pozityvu, kad jau antrose rungtynėse išlaikome savo vartus „užrakintus”, iš išvykų grįžtame su netuščiu taškų kraičiu. Telieka daug dirbti, nes tik tai atneša rezultatus”, – pabrėžė „Jonavos” treneris Eisvinas Utyra.

Beje, rungtynės jonaviškiams galėjo baigtis ir skaudžiau. „Kupiškio” ekipa kartas nuo karto „pasikandžiodavo” aštriomis kontratakomis, o rungtynių pabaigoje turėjo gerą galimybę įmušti. Edgaro Stankevičiaus smūgį atrėmė puikiai sužaidęs „Jonavos” vartininkas Matas Daškus. Tad Panevėžyje užfiksuotos pirmosios nulinės lygiosios pirmenybėse.

Sekmadienis, 03.31, 18:00, Mažeikių centrinis stadionas, 200 žiūrovų.
Mažeikių „Atmosfera” – Alytaus DFK „Dainava” 1:1 (0:0)
Įvarčiai: R.Žebrauskas 90+3’ – K.Silich 90’

Kartais įvairiuose sportiniuose renginiuose tenka išvysti žiūrovus, kurie likus kelioms minutėms iki pabaigos kyla iš savųjų vietų ir skuba namo. Tai štai, niekada nedarykite to Mažeikių stadione, nes galite praleisti kažką įsimintino!

Mažeikių „Atmosferos” ir Alytaus DFK„Dainava” žaidėjai visas rungtynes kovėsi, negailėdami nei savęs, nei varžovų. 11 kartų geltonas korteles (viena iš jų automatiškai virto raudona) teko traukti iš kišenės rungtynių teisėjai Jurgitai Mačikunytei. Aktyviai tribūnose darbavosi ir saviškius palaikė abiejų komandų
„dvylikti žaidėjai“ – tiek puikiai žinomi „Dzūkų tankai“, gausiai atriedėję į tolimą išvyką, tiek nauji veidai lygoje – šeimininkų „Ventos bardakas“, kėlę tikrą siautulį tribūnose.

Galbūt toks palaikymas įkvėpė žaidėjus ugningai rungtynių pabaigai. Kai paskutinę rungtynių minutę Kyrylo Siličius išvedė svečius į priekį, nedaug kas tikėjo, kad tai dar ne pabaiga. Bet …lai kalba įvykio liudininkai (kalba netaisyta, bet tai dar įdomiau ir autentiškiau) ,- „Eina paskutinės minutės ir jie (past. –„Dainava“) įmuša. Treneris bėga prie savų sirgalių ir „kaifuoja“. Mes liūdim, uždirbame dar kažkokią baudelę, kabinam „parašiutą“, jie atmuša tiesiai ant kojos mūsiškiui- tas „bimt“ iš oro „po štanga“ ir …belekiek žiūrovų atsiranda aikštėje. Rungtynės baigėsi sulig smūgiu!“
To istorinio Mažeikiams „bimt“ autorius – Renatas Žebrauskas, aikštėje pasirodęs po keitimo, 77-ąją minutę. Pažymėtina, kad progą pasireikšti aikštėje vėl gavo šeimininkų penkiolikmečiai – Gvidas Gineitis rungtyniavo daugiau nei kėlinį, o rungtynių pabaigos lemiamame šturme sudalyvavo ir jo bendraamžis Denisas Stankus.

Svarbiausi rungtynių momentai – socialinio tinklo „Facebook“ „Pirma lyga“ paskyroje:
DFK „Dainava“ įvartis
Atsakomasis „Atmosferos” šturmas

Naglis Miknevičius/Pirmalyga.lt