image desctription

3-iojo turo anonsas. Viskas prasideda jau penktadienį…

Trečiasis Pirmos lygos turas gan tolygiai pasiskirstė ateinančio savaitgalio dienomis. Trys susitikimai vyks penktadienį, tiek pat – šeštadienį ir dar du – sekmadienį. Prisiminus ir būsimas A lygos kovas, tenka konstatuoti, kad šiomis dienomis mūsų laukia didžiulė lietuviško futbolo dozė – kaip sakoma, visiems skoniams, įpročiams ir poreikiams. Skanaus!

Penktadienis, 04.05, 18:00, Kėdainių miesto stadionas.

Kėdainių „Nevėžis” – „Kupiškis”

Turas startuos rungtynėmis Kėdainiuose, kur „Nevėžis” bandys pasiekti pirmąją pergalę. Atrodytų situacija tam palanki, bet nuvertinti „Kupiškio” nevertėtų. Pirmosios dvejos rungtynės parodė, kad šios ekipos gynybą pramušti gali būti sunku. Ypač, jei nepavyksta įmušti „greito” įvarčio. Pavojingi svečiai gali būti ir kontratakuodami. Visgi, Vitalijaus Stankevičiaus vadovaujami šeimininkai turėtų turėti daugiau argumentų pergalei pasiekti. O jos, norint kovoti dėl aukštų vietų, reikės.

„Kupiškis” žada pasistengti „įkasti” favoritais laikomiems šeimininkams, juolab startinės rungtynės su I lygos senbuviais parodė, kad viskas gali būti įmanoma. Priminsime, tai ir įvyko praeitais metais – vieną iš retų savo pergalių (beje, stambiu rezultatu) kupiškėnai ir iškovojo būtent prieš „Nevėžį”!

Penktadienis, 04.05, 19:00, LFF stadionas.

„Vilniaus Vytis” – Alytaus DFK „Dainava”

Alytaus komanda sezoną pradeda išvykų serija. Keliolikos sekundžių „Dainavai” pritrūko iki pergalės Mažeikiuose, tad penktadienį dzūkai sieks trijų taškų sostinėje. Tiesa, ten jų laukia „Vilniaus Vytis”, turnyrą pradėjęs dvejomis pergalėmis, kurios turbūt suteikė dar daugiau pasitikėjimo savo jėgomis.

Apskritai, šiuo klubų tarpusavio dvikovos pastaraisiais metais pasižymi išskirtiniu atkaklumu ir dažnai laiko žiūrovus įtampoje iki paskutinių rungtynių minučių. Tikėtina, kad šios rungtynės nebus išimtimi.

Alytaus komanda gerokai atjaunėjusi, bet jos kovinę dvasią vėl kels „Dzūkų tankai”. Gali būti, kad jų balsai LFF stadione nustelbs šeimininkų sirgalius. „Vilniaus Vytis” jau kelis sezonus negali įveikti alytiškių – penktadienį bus puiki proga pakeisti šią tradiciją. O ar pavyks tą padaryti, galėsime įsitikinti stebėdami šių rungtynių transliaciją „Facebook” ar  „Youtube”platformose arba  per kabelinę „Init” televiziją.

Penktadienis, 04.05, 19:00, NFA stadionas.

Kauno „Hegelmann Litauen” – FA„Šiauliai”

Kauniečiai startines rungtynes žaidžia namuose ir, bent jau kol kas, tai daro labai sėkmingai.Dvi pergalės , vieta turnyrinės lentelės viršuje – kuo ne svajonių startas debiutantams! Penktadienio vakare „Hegelmann Litauen” laukia dar vienas rimtas ambicijų patikrinimas. „Šiauliai” pirmąsias rungtynes išvykoje pralaimėjo minimaliu rezultatu Gargžduose, tačiau nusipelnė gerų  atsiliepimų. Šioje komandoje yra žaidėjų, jau „uosčiusių” ir kur kas aukštesnio lygio varžybų parako. Nenuostabu, jog specialistai ir Šiaulių futbolo mėgėjai nemažai tikisi iš komandos jau šiame sezone. Tad, galima sakyti, atėjo laikas tą pasitikėjimo kreditą pateisinti.

Rungtynių žiūrovų akys kryps į kaunietį Ugnių Lekečinską, kurio pasiekti įvarčiai vieną dalyką tai tikrai garantuoja – padidintą varžovų gynėjų dėmesį. Kita vertus, įdomios dvikovos laukia visose aikštės vietose.

Šeštadienis, 04.06, 13:00, LFF stadionas.

Vilniaus „Žalgiris B” – Kretingos „Minija”

Kretingiškiai antrą savaitgalį iš eilės lankysis Vilniuje, iš kur mėgins parsivežti pirmuosius taškus. Palankia svečiams aplinkybe gali tapti faktas, jog pagrindinė vilniečių komanda ruošiasi centrinei A lygos dvikovai su Marijampolės „Sūduva”, kuri vyks sekmadienį. Tad ženklesnio pastiprinimo „Žalgiris B” tikriausiai nesulauks, teks verstis jaunimo jėgomis. Visgi, pradėti pirmenybių pralaimėjimais savo aikštėje nenori niekas, tad tinkamus žodžius reikiamai nuteikti savo komandą „Žalgiris B” treneriai turėtų rasti. Prognozuotume, kad komandos sudėtis gerokai skirsis nuo tos, kuri pradėjo rungtynes praeitame ture, o ar tai atsilieps rezultatui – matysime.

„Minijai” tenka iš naujo apsiprasti su Pirmos lygos niuansais. Rungtynėse prieš „Vilniaus Vytį” parodytas žaidimas teikia vilties, kad tam daug laiko Valdo Trakio auklėtiniams neprireiks. Kol kas sukurtos galimybės įvarčiais nevirto, bet tai – tik laiko klausimas.

Šeštadienis, 04.06, 14:00, Telšių stadionas.

Telšių „Džiugas” – Mažeikių „Atmosfera”

Neabejotinai „Žemaitijos derbis” sulauks nemažai žiūrovų dėmesio. Savų sirgalių turėtų sulaukti ne tik šeimininkai, bet ir mažeikiškiai – atstumas nėra itin tolimas, o pirmasis dramatiškai iškovotas taškas suteikė „Atmosferos” gerbėjams nemažą optimizmo dozę. Vienok, Telšiuose bus nelengva. „Džiugas” tikriausiai jaučiasi nepelnytai pralaimėjęs praeitame ture Kaune, tad norės reabilituotis savo aikštėje.

Telšių komandoje yra patyrusių žaidėjų, galinčių ir individualiais veiksmais nulemti vieno ar kito epizodo baigtį. Pirmenybių starte nepasižymėjo ir garsiausias „Džiugo” naujokas – Marius Papšys. Gal trečiojo turo rungtynėse įvyks persilaužimas?

Rezultatyvumu kol kas abi komandos neblizga, abi kartu per 4 rungtynes pasižymėjo tik po „veiną kartą”.

Gal Telšiuose ekipų „bombardyriai” sureguliuos savo taikiklius?

Šios rungtynės taip pat numatomos transliuoti per kabelinę „Init” televiziją,„Facebook” ir „Youtube”platformose.

Šeštadienis, 04.06, 18:00, Širvintų miesto stadionas.

Vilniaus „Riteriai B” – Gargždų „Banga”

Netikėtai Pirmos lygos žemėlapyje atsiranda dar vienas Lietuvos miestas – Širvintos. Būtent čia, naujajame Širvintų miesto stadione, savąsias rungtynes su Gargždų „Banga” nusprendė sužaisti „Riteriai B”. Sprendimas sulaukė nevienareikšmiškos reakcijos Lietuvos futbolo kuluaruose. Vėlgi, tai – komandos pasirinkimas. Su aikštės kokybe, infrastruktūra tikrai Širvintose viskas labai net neblogai. Dėl žiūrovų – matysime, kaip bus, atvirai kalbant ir Vilniuje jų neidavo tuntais…

Sportiniu požiūriu tai turėtų būti vienos įdomiausių rungtynių ture. „Riteriai” smagiai startavo, įmušdami keturis įvarčius principiniams varžovams, „Bangos” sąskaitoje – dvi „sausos” pergalės, tiesa, minimaliais rezultatais. Komandos taškų dar nėra praradę, bet Širvintose kažkuri (o gal ir abi) patirs pirmuosius nuostolius.

Sekmadienis, 04.07, 13:00, NFA stadionas.

Kauno „Stumbras B” –„Pakruojis”

Sekmadienio „programą” atidarys rungtynės Kaune.  Triumfavę sunkiose rungtynėse prieš „Vilnių”, šeimininkai sulauks svečių iš Pakruojo. Sezono pradžioje „Pakruojis” atrodo solidžiai, tampa „sprangiu kąsniu” favoritams. Sunkiau būna rungtynių pabaigose – kol kas abu įvarčius pakruojiečiai praleido 85 ir 86 –ą minutėmis. Pagerinus fizines kondicijas, sulaukus dar vieno kito papildymo ši komanda taptų dar stipresne ir pavojingesne.

„Stumbro” žaidėjams savaitė buvo kupina rungtynių ir įvykių, tad jėgų gali ir pritrūkti. Antrasis toks „sugrįžimas į rungtynes”, kaip kad buvo susitikime su „Vilniumi” gali ir nepavykti. Varžovai – žymiai labiau patyrę ir įgytą persvarą, ko gero, mokėtų sėkmingiau išlaikyti nei jauna sostinės komanda.

Sekmadienis, 04.07, 16:00, Fabijoniškių gimnazijos stadionas.

„Vilnius” – „Jonava”

Du kartus vilniečiai pirmieji įmušdavo į varžovų vartus, bet… Abu kartus buvo patirti skaudūs pralaimėjimai. Gal sekmadienį vertėtų pabandyti atvirkščią variantą? Juokas juokais, bet sezono starte „Vilniaus“ rungtynėse žiūrovai matė daug įvarčių. Tiesa, Igoris Morinas kažin ar labai patenkintas savo auklėtinių gynybiniais veiksmais. Laiko trūkumams ištaisyti yra, bet varžovai nelaukia ir kol kas suteiktomis galimybėmis naudojasi pilnai.

„Jonava” priešingai, dar nėra praleidusi nė vieno įvarčio pirmenybėse. Gal varžovai ir nebuvo „aukščiausio kalibro”, visgi tai – malonus faktas. Be abejo, Eisvino Utyros auklėtiniai stengsis šią jiems malonią tradiciją išlaikyti.

Vilniečiai pirmą kartą šį sezoną žais namuose, tikisi savųjų sirgalių paramos ir originaliai kviečia juos į „kovą prieš tuščias tribūnas”. Linkime sėkmės, o sekmadienį Fabijoniškių gimnazijos stadione įvertinsime ir tos kovos rezultatą.

Naglis Miknevičius/Pirmalyga.lt