image desctription

5-as turas. Šventes – švęsime, bet futbolo – neužmiršime!

Penktasis Pirmos lygos turas, tvarkaraščio ir įvairių aplinkybių dėka bus gana „ištemptas“ – vyks beveik savaitę. Dalis komandų savus susitikimus žais prieš šv. Velykas, kitos gi išsirikiuos viena prieš kitas jau pakilusios nuo įprastai gausiai nuklotų stalų. Vietoj margučių žaliojoje vejoje riedės kamuoliai, o šmaikštuoliai galės palyginti, kieno visgi kietesni… charakteriai.

Ketvirtadienis, 04.18, 19:00, Vilnius, LFF stadionas.

„Vilniaus Vytis” – Vilniaus „Riteriai B”

Dviems „Vilniaus Vyčio“ kluptelėjimais kaipmat pasinaudojo konkurentai, nustūmę vilniečius į 7-ją vietą lentelėje. Komandų, aplenkusių „vyčius“ tarpe yra ir „Riteriai B“, kurie kol kas demonstruoja gražų bei efektyvų žaidimą ir nėra patyrę pralaimėjimo. Taip kad ketvirtadienio vakare laukia principinė ir įdomi dvikova tarp dviejų perspektyvių ir jaunų komandų. Beje, pagrindinė „Riterių“ komanda žaidžia šeštadienį, tad „Riteriai B“ gretose galimi reikšmingi papildymai …

Penktadienis, 04.19, 19:00, Kaunas, NFA stadionas.

Kauno „Hegelmann Litauen” – Alytaus DFK „Dainava”

Vienintelės penktadienio rungtynės taip pat žada nemažą intrigą. „Hegelmann Litauen“ puikiai pradėjo sezoną, keturiose rungtynėse iškovojusi tris pergales. Tiesa, vienintelis pralaimėjimas buvo labai skaudus. „Dainava kol kas savas rungtynes turi žaisti išvykoje, kur sekasi permainingai – su lygos senbuviais sužaidžiama sėkmingai, tuo tarpu debiutantai kelia nemažai problemų, – kol kas vienas taškas iš 6-ių galimų. Tad ši statistika turėtų priversti sunerimti alytiškių sirgalius. Priminsime, „Hegelmann Litauen“ – irgi lygos debiutantai…

Rungtynių Kaune transliaciją bus galima stebėti Pirmos lygos „Facebook“ bei „Youtube“ paskyrose.

Šeštadienis, 04.20, 14:00, Telšiai,  „VšĮ Telšių futbolo ateitis“ stadionas.

Telšių „Džiugas” – Gargždų „Banga”

Dar viena lygos „sunkiasvorių“ dvikova šeštadienį vyks Telšiuose. Komandas lentelėje skiria 3 vietos ir trys taškai, taigi, šeimininkams laimėjus, ekipos susilygintų. „Džiugas“ antras rungtynes iš eilės namuose priima komandą, kol kas nepraleidusią nė vieno įvarčio. Pramušti „Jonavos“ gynybos nepavyko, tiesa, ir patys telšiškiai nepraleido. Ne lengviau bus tą padaryti ir žaidžiant su lyderiais.

Gargždų komanda pirmauja, bet reikia turėti omenyje, kad tris iš keturių rungtynių „Banga“ žaidė namuose, kur iškovojo pergales. Išvykoje gi sužaista nulinėmis lygiosiomis su „Riteriai B“.

Abi komandos savo sudėtyje turi tiek žaidėjų, perėjusių „ir ugnį ir vandenį“, tiek perspektyvaus jaunimo. Vienų iš solidžiausiai sukomplektuotų lygos komandų dvikova bus transliuojama. Ją galėsite matyti per „Init“ televiziją, o taip pat – Pirmos lygos „Facebook“ bei „Youtube“ paskyrose.

Šeštadienis, 04.20, 14:00, Kretingos miesto stadionas.

Kretingos „Minija” – Mažeikių „Atmosfera”

Dar vienas triukšmingos rungtynės numatomos Kretingoje. Mažeikių komanda kol kas – turnyrinės lentelės apačioje, bet gali pasigirti vienu geriausių palaikymų lygoje. Beveik neabejotina, Jog ir Kretingos stadione aidės „Atmosferą“ skatinantys šūkiai, skanduotės, matysis ir kiti atributai. Vienok, daugumą sirgalių tribūnose turėtų sudaryti „Minijos“ gerbėjai.

Kretingiškiai matė du saviškių įmuštus įvarčius, bet dar nematė „Minijos“ pergalės namuose. Neabejotinai, Valdo Trakio ekipa sieks tai padaryti ir pavasarines šventes sutikti su gera nuotaika. Tačiau tam gali sutrukdyti viena aplinkybė – jauna Mažeikių komanda, kuri su laiku tampa vis sunkiau „įkandamu“ riešutėliu varžovams. Beje, abi ekipos praeitame sezone žaidė II-oje lygoje, bet tai – jau praėjusi istorija, o naujas jos puslapis bus rašomas šeštadienį.

Šeštadienis, 04.20, 14:00, Šiauliai, Gytarių dirbtinės dangos stadionas.

FA„Šiauliai“  –  Vilniaus „Žalgiris B”

Sunki išvyka laukia jaunųjų žalgiriečių. Praeitame ture pelnę pirmąjį tašką, vilniečiai važiuos į Šiaulius, kur juos egzaminuos tikri Saulės miesto kariai. Pirmenybes pradėję nuo minimalaus pralaimėjimo „Šiauliai“ tiesiog „nušlavė“ dvi Kauno komandas nepadoriais rezultatais bei tapo rezultatyviausia turnyro komanda (beje, sužaidusi rungtynėmis mažiau, nei didesnė dalis varžovų). Donatas Konikas, pelnęs jau 5 įvarčius – toli gražu ne vienintelis šiauliečių atakų „koziris“.

„Šiauliai“ imponuoja aktyviu žaidimu, komandoje laikomasi drausmės ir trenerio plano. Dažnai sugebama užklupti varžovus netikėtai, „užspausti“ juos nepatogiose pozicijose dar savo aikštės pusėje. Tuo tarpu „Žalgiris B“ kol kas neblizga gynyboje, tad svečiams nepadarius korekcijų, šeimininkai gali pratęsti savo įvarčių šou.

Pirmadienis, 04.22, 15:00, Jonavos miesto stadionas.

„ Jonava”  –  Kauno „Stumbras B”

Pagaliau savąją komandą rungtyniaujančią namuose galės išvysti ir jonaviečiai. O iš išvykų Eisvino Utyros auklėtiniai parsivežė visai smagų laimikį – dvi pergalės, dvejos lygiosios, 8 taškai ir – trečioji vieta lentelėje! Nėra blogai, bet, apetitas, kaip žinome, atsiranda bevalgant. Juolab, kad jonaviškių varžovas – neblogai pažįstamas ir „įkandamas“. „Stumbras B“ kol kas Pirmoje lygoje nesugeba taip „patriukšmauti“, kaip pagrindinė komanda A lygoje. Ypač skaudus buvo paskutinis pralaimėjimas Šiauliuose. Tiesa, laiko atsigauti buvo nemažai, tad Jonavoje kauniečiai pasistengs išvengti panašių klaidų.Geras komandos mikroklimatas bei puiki nuotaika treniruotėse turėtų padėti tai padaryti.

Pirmadienis, 04.22, 16:00, Vilnius, Fabijoniškių gimnazijos stadionas.

„Vilnius” –  Kėdainių „Nevėžis”

Dar vieni Pirmos lygos senbuviai apsilankys Fabijoniškių gimnazijos stadione. Kėdainių „Nevėžis“, be abejo, norės reabilituotis po ne itin sėkmingų rungtynių prieš „Riterius B“. Vitalijaus Stankevičiaus auklėtiniai kol kas nedemonstruoja geriausio savo žaidimo, komanda žaidžia gana banguotai. Tik rungtynėse  su „Kupiškiu“ blykstelta rezultatyvumu, kituose dvejuose susitikimuose įmušta tik vieną kartą, nors galimybių būta.

„Vilnius“po pergalės prieš „Dainavą“ psichologiškai sustiprėjo, nėra kalbų. Turėdami savų –iūrovų paramą vilniečiai sieks papildyti taškų kraitę, bet problemų Igorio Morino vadovaujamoje komandoje – netrūksta. Vilniečiai stengiasi žaisti aktyviai, vos vienose rungtynėse nepelnė įvarčių, bet balanso stinga – praleista 10 įvarčių , o tai – antras nuo galo rezultatas lygoje …

Antradienis, 04.23, 18:30, Kaunas, NFA stadionas (perkeltos 8-o turo rungtynės).

Kauno „Hegelmann Litauen” – Vilniaus „Riteriai B”

Komandos pasinaudojo galimybe ir sutarė sužaisti 8- o turo rungtynes anksčiau, pasinaudodami tuo, kad turės pakankamai laiko pailsėti po savų penkto turo susitikimų. Abu varžovai mėgsta aktyvų ir intensyvų futbolą, stengiasi atakuoti, tad pavojingų situacijų, o gal ir įvarčių antradienį neturėtų trūkti. Žaidimo eigą įtakoti gali ir turimas futbolininkų pasirinkimas – ypač tai pasakytina apie dublerines A lygos komandas. Dar nežinome, kaip susiklostys komandų rungtynių scenarijai ketvirtadienį ir penktadienį, bet iš to, ką matėme iki šiol, galėtume laukti įdomaus, abipusiai aštraus susitikimo.

Trečiadienis, 04.24, 18:30, Panevėžys, „Žemynos“ progimnazijos stadionas.

„Kupiškis” – „Pakruojis”

Turą užbaigs komandos, dar nepatyrę pergalės džiaugsmo šiame turnyre. Abiejų vienuolikių treneriai pažymėjo, kad jų auklėtiniams trūko laiko pasiruošimui, bet, lyg susitarę, tvirtino, kad ta pirmoji pergalė – „ne už kalnų“. Ką gi, Panevėžys – lygumų kraštas, gal kažkieno pergalę ir pamatysime …

„Pakruojis“ – komanda, daugiausiai iš visų sužaidusi lygiosiomis, nors Kretingoje nuo pergalės skyrė keliolika sekundžių. „Kupiškio“ sąskaitoje- dvi lygiosios. Tad yra nemenka tikimybė, jog ir šios rungtynės gali baigtis panašiai. Panašumų galima pastebėti ir komandų žaidimo stiliuose, paremtuose drausminga gynyba ir kontratakomis. Vieną kartą „Kupiškio“ gynyba jau yra subyrėjusi lyg kortų namelis, bet kitose trijose rungtynėse jie praleido tik 2 įvarčius. Antra vertus, geru rezultatyvumu nepasižymi nei pakruojiečiai (įmušti 3 įvarčiai), nei kupiškėnai (2 įvarčiai). Įvarčių „fejerverkų“ tikriausiai nebus, bet savotiškas „alaus kraštų derbis“ netikėtumų pateikti gali.