image desctription

Turo apžvalga: itin dramatiška šeimininkų pergalė Alytuje

Savaitgalį lygos žiūrovai turėjo galimybę pamatyti ir tikrą dramą Alytuje, ir galingą „Džiugo” sugrįžimą Panevėžyje ir eilinius rezultatyviausių lygos žaidėjų tikslius smūgius. Tapo aišku, kas užims 8-ą ir 14-ą lentelės vietas, o dėl visų kitų dar vyksta kovos. Prieš turnyro finišą būsiantis „rinktinių langas” – gera proga klubams pasiruošti lemiamoms dvikovoms.

Penktadienis, 10.02, 18:30, Kėdainių miesto stadionas, 400 žiūrovų.
Kėdainių „Nevėžis” – Kauno „Hegelmann Litauen” 3:1 (1:1).
Teisėjai: G.Mažeika, V.Šimkus, V.Snarskis.
Įvarčiai: R.Župerka 19‘, A.Gėgžna 57‘, E.Kugys 60‘ (11m) – J.Supronas 34‘.

Centrinės turo rungtynės, galima sakyti, pateisino lūkesčius. Gana gausiai Kėdainių miesto stadione susirinkę žiūrovai pamatė įdomias rungtynes. Svečiai gana aktyviai pradėjo susitikimą, tačiau netrukus žaidimas išsilygino, o kėlinio viduryje komandos apsikeitė gražiais įvarčiais. Į tikslų ir netikėtą Roko Župerkos smūgį Kauno komanda atsakė dviejų kėdainiečių „suorganizuota“ kombinacija, kurią galvos smūgiu užbaigė Jonas Supronas.

Dvikovos lūžis įvyko antro kėlinio pradžioje, kai po kelių pavojingų momentų prie abejų vartų „prabilo“ smogiamoji Kėdainių komandos atakų jėga. Iš pradžių po Evaldo Kugio smūgio prie atšokusio nuo vartininko kamuolio pirmasis suskubo Aretas Gėgžna, o už kelių minučių įspūdingas Junioro reidas baigėsi 11 m baudiniu, kurį šaltakraujiškai realizavo rezultatyviausias pirmenybių žaidėjas. Tai buvo smūgis, po kurio svečiai taip ir neatsigavo. Per likusį laiką didesnės grėsmės „Nevėžio“ vartams nekilo, o šeimininkų kontratakos buvo kur kas aštresnės

 „Nevėžis“ padarė rimtą žingsnį kovoje dėl titulo. Tiesa, kėdainiečių  vyriausiasis treneris Vitalijus Stankevičius išliko santūrus. Jo nuomone, laukia labai sunkios rungtynės su stipriais ir motyvuotais varžovais. Šiandien nugalėta pelnytai, tačiau atsipalaiduoti kėdainiečiai jokiu būdu nežada. Tuo tarpu „Hegelmann Litauen“ komandai lieka koncentruotis likusiomis dvikovomis ir laukti varžovų kluptelėjimų.

Penktadienis, 10.02, 19:00, Alytaus miesto stadionas, 735 žiūrovai.
Alytaus „Dainava“ – FA„Šiauliai” – 2:1 (0:0).
Teisėjai: R.Valikonis, B.Kikutis, E.Korotkovas.
Įvarčiai: T.Vitukynas 85‘ (11m), O.Lukošiūnas 90‘ – R.Gedminas 46‘.

Kaip visada gausiai į Alytaus miesto stadioną susirinkę žiūrovai buvo apdovanoti dramatiška šeimininkų pergale, kurią alytiškiai išplėšė per paskutines penkias minutes, sugebėję ne tik išlyginti rezultatą, bet ir persverti jį.

Pirmasis šių rungtynių kėlinys buvo panašus į žvalgybą, o vos prasidėjus antrajam svečiai išsiveržė į priekį. Rokas Gedminas antrą kartą šį sezoną įmušė į „Dainavos“ vartus, tiesa, šį kartą įvartis netapo pergalingu. Nors pagal antro kėlinio eigą galima buvo tikėtis, kad šiauliečiai tuščiomis iš Dzūkijos sostinės negrįš. Šeimininkų atakos ilgoką laiką buvo bevaisės, o svečiai turėjo dar bent kelias galimybes padidinti savo persvarą. Tačiau jos liko neišnaudotos, o senas futbolo dėsnis suveikė dar kartą. 85-ą minutę skiriamas 11 m baudinys, realizuotas Tito Vitukyno tarsi suteikė alytiškiams papildomų jėgų, o po penkių minučių komandos darugų glėbyje atsiduria Oskaras Lukošiūnas, galingu smūgiu galva vos nesuplėšęs svečių vartų tinklo.

Abi šių  dviejų lentelės kaimynų dvikovos šį sezoną buvo dramatiškos. Komandos tarpusavyje pasidalino po pergalę, o laimėjimas Alytuje leido „Dainavai“ užkopti į penktą turnyrinės lentelės vietą.

Šeštadienis, 10.03, 14:00, Mažeikių miesto stadionas, 150 žiūrovų.
Mažeikių „Atmosfera“ – Kretingos „Minija” 0:4 (0:2).
Teisėjai: V.Vasiliauskas, E.Kemėža, E.Rudavičius.
Įvarčiai: N.Urba 19‘ (11m), J.Silva 30‘, D.Šiuša 58‘, D.Jakočiūnas 90+2‘.

Dviejų Žemaitijos ekipų rungtynių pradžioje sunku buvo prognozuoti, kad rezultatas bus toks didelis.

Šeimininkai gana aktyviai pradėjo rungtynes, tačiau svečiai sėkmingai gynėsi, o kėlinio viduryje surengta kontrataka, pasibaigusi 11 m baudiniu, tapo persilaužimo tašku rungtynėse. Kai savo eiliinį įvartį pelnė rezultatyvusis „Minijos“ legionierius Joao Silva, tapo aišku, kad pergalės svečiai neatiduos. Savo pranašumą kretingiškiai antrame kėlinyje įtvirtino dar dviem gražiais įvarčiais.

„Minija“ antrame rate žaidžia sėkmingai, o pergalė Mažeikiuose bei „Žalgirio“ B nesėkmė paaštrino situaciją kovoje dėl 9-os vietos. Gali būti, kad jos likimas spręsis tiesioginėje konkurentų dvikovoje Kretingoje spalio 25-ą dieną.

Šeštadienis, 10.03, 15:00, Trakų miesto stadionas, 57 žiūrovai.
Vilniaus „Riteriai“ B – Vilniaus BFA 1:1 (0:0).
Teisėjai: M.Pomeckis, M.Tubis, M.Ličkus.
Įvarčiai: V.Paulauskas 55‘ – L.Valvonis 88‘.

Gražus Luko Valvonio smūgis po pakelto kampinio rungtynių pabaigoje lėmė ne tik lygiasias bei iškovotą BFA tašką. Po kelių minučių nuaidėjęs teisėjo švilpukas tapo fakto konstatavimu, jog „Riteriai“ B neturi net teorinių šansų pakilti iš 14-os turnyrinės lentelės vietos.

Sezono viduryje tokį scenarijų sunku buvo įsivaizduoti, atrodė, kad panaši lemtis kaip tik gali ištikti BFA. Visgi atimti taškai padarė savas korekcijas, o BFA ekipa pastaruoju metu žaidžia vis užtikrinčiau, tad šių rungtynių rezultatas nelabai ir stebina.

Šeštadienis, 10.03, 16:00, Vilnius, LFF stadionas.
„Vilniaus Vytis“   – „Jonava“ 1:3 (1:2).
Teisėjai: I.Pomeckis, M.Tubis, M.Ličkus.
Įvarčiai: I.Soumah 28‘ – B.Petrescu 5‘, A.Rocys 23‘, L.Stonkus 49‘.

Minčių apie lygos nugalėtojų titulą neatsisakanti „Jonava“ iš Vilniaus grįžo su pelnytai iškovota pergale. Jau rungtynių pradžioje prie šeimininkų vartų keliami kampiniai kėlė nemažą grėsmę, o po vieno iš jų jonaviečių legionierius iš Rumunijos siunčia kamuolį į vartus. „Jonava“ ir toliau kontroliavo padėtį, o chroniškos vilniečių gynybos bėdos nekur nedingo. Kėlinio viduryje Artūras Rocys patykojo ne visai sėkmingai vilniečių vartininko iškumščiuoto kamuolio ir svečių persvara tapo solidi. Tiesa, gana greitai intrigą pamėgino sugrąžinti Ibrahimas Soumah, pastaruoju metu demosntruojantis aštrų žaidimą puolime.

Visgi, po pertraukos šeimininkų viltis gana greitai išskalidė Laurynas Stonkus, atstattęs dviejų įvarčių persvarą. Antrame kėlinyje aštrių momentų netrūko prie abiejų komandų vartų, rezultatas galėjo keistis į bet kurią pusę, nors arčiau ketvirto įvarčio buvo svečiai. Deja, smūgiams pritrūkdavo šiek tiek tikslumo, o pasibaigus rungtynėms belieka konstatuoti, kad šiuo metu „Jonava“ tiesiog geriau subalansuota ir gerokai ramesnį gyvenimą gyvenanti komanda, nei „Vilniaus Vytis“.

Sekmadienis, 10.04, 15:00, Panevėžys, „Žemynos“ progimnazijos stadionas, 150 žiūrovų.
„Panevėžys“ B  – Telšių „Džiugas“ 2:4 (2:1).
Teisėjai: U.Veprauskas, D.Švėgžda, J.Kupčinskas.
Įvarčiai: E.Urmonas 9‘, S.Vrebac 21‘(11m) – R.Stanulevičius 34‘ ir 56‘, A.Lipskis 73‘, Y.Koike 83‘.

Telšiškiai pastaruoju metu patyrė eilę nesėkmių ir tai negalėjo neatsiliepti  turnyrinei „Džiugo“ situacijai lentelėje. Lyderių trijulė nutolo, o juos pasivyti gali neužtekti laiko.

Rungtynių Panevėžyje pradžia atrodė tarsi juodos „Džiugo“ nesėkmių serijos tęsinys . Jau pirmo kėlinio viduryje rezultatas buvo 2:0 šeimininkų naudai. Dažnai tokiose situacijose atsiliekanti komanda pasimeta, tačiau pernykščių lygos čempionų garbei reikia pasakyti, kad jie rado jėgų atsitiesti ir net nugalėti taip sunkiai besiklosčiusiose rungtynėse. Vienu pagrindinių telšiškių „grįžimo į rungtynes“ iniciatorių tapo Rokas Stanulevičius, pelnęs „dublį“ ir išlyginęs rezultatą.

Antroje žaidimo pusėje svečių pranašumas tapo ryškesnis, o savo komandą atlydėjusių aistringų Žemaitijos sostinės sirgalių nuotaiką galutinai pagerino Andriaus Lipskio ir Yudai Koike įvarčiai, leidę „Džiugui“ nutraukti pergalių „badą“. Artimiausiu metu Telšių ekipos laukia nelengva atkarpa – rungtynės išvykose prieš dvi pirmaujančias komandas, tačiau nuojauta kužda, jog savo paskutinio žodžio šiame sezone „Džiugas“ dar netarė.

„Panevėžys“ B šį kartą užkūrė pirtį svečiams, tačiau visoms rungtynėms jėgų ir sėkmės pritrūko. Ką gi, tikėsimės jų užteks likusiems pirmenybių susitikimams.

Sekmadienis, 10.04, 16:00, Vilnius, LFF stadionas, 120 žiūrovų.
Vilniaus „Žalgiris“ B  – „Kauno Žalgiris “ B 0:2(0:0).
Teisėjai: J.Lavrenovaitė – Perez, I.Ramanauskienė, I.Kaprašovas.
Įvarčiai: P.Sudakovas 63‘, D.Vitkus 86‘.

Paskutinėse turo rungtynėse kiek netikėtą pergalę šventė svečiai iš Kauno. Abejose rungtyniaujančiose pusėse buvo pastiprinimai iš pagrindinių komandų, tačiau šį kartą geriau suveikė kauniečių žaidimo planas. Įvarčiai LFF stadione vykusiose rungtynėse krito po pertraukos, o svečiai dar turėjo galimybę laimėti ir stambiu rezultatu – jau per pridėtą rungtynių laiką nerealizuotas 11 m baudinys.

„Žalgiris“ B patyrė antrą pralaimėjimą iš eilės ir atrodo buvusios tvirtos jų pozicijos 9-oje vietoje susvyravo. Tad laukia ne visai lengvas sezono finišas, norint jas apginti. Juo labiau, kad paskutines dvejas rungtynes teks žaisti išvykose, Žemaitijoje.

Tuo tarpu kauniečiams šį pergalė turėtų suteikti daugiau pasitikėjimo, o sėkmingai sužaidus likusia rungtynes, yra galimybė aukščiau užkopti ir turnyro lentelėje.