image desctription

Turo anonsas: pirmojo ketverto kaktomūša

Ateinantis savaitgalis bus vienas iš lemiamų kovoje dėl pirmenybių medalių. Tarpusavyje susikibs pirmojo ketvertuko komandos ir nuo tų susitikimų rezultatų nemažai priklausys komandų išsidėstymas sezono finiše. Kėdainių ir Kauno komandos žais savosiose aikštėse – tai tarsi yra joms privalumas. Vienok, tai vargu ar bus lemiami veiksniai rungtynėse.

Penktadienis, 10.16, 17:30, Kėdainių miesto stadionas.
Kėdainių „Nevėžis” – Telšių „Džiugas“

Kėdainių komandai atsiveria kvapą gniaužiančios perspektyvos. Nugalėjus pernykščius lygos laimėtojus ir sulaukus palankaus rezultato Kaune, „Nevėžis“ gali reikšmingai padidinti persvarą prieš persekiotojus. Titulas tarsi ir ranka pasiekiamas, bet ne veltui sakoma, kad paskutiniai žingsniai link tikslo dažnai būna sunkiausi. „Džiugui“ likusios rungtynės – ne tik garbės ir principo reikalas. Telšiškiai nepraradę šansų dar pakovoti dėl medalių, tačiau tam reikia ne tik patiems sėkmingai sužaisti pirmenybių finiše, bet ir sulaukti  konkurentų kluptelėjimų.

Vis gausiau Kėdainių miesto stadione besirenkantys žiūrovai turėtų būti nebloga paspirtis šeimininkams. Be to, dažnai tokiomis aplinkybėmis komanda susikoncentruoja į tikslą, prabunda tarsis savotiškas „varžovų žudikų“ instinktas. Jį „Nevėžis“ pademonstravo labai svarbiose praeito turo rungtynėse prieš „Hegelmann Litauen“.  Rezultatyviausia lygos komanda turi pakankamai aštrių ginklų atakoje, o kai prie E. Kugio ir A. Gėgžnos užbaigiant atakas prisijungia kiti žaidėjai, sustabdyti kėdainiečius būna ypač sunku.

Tiesa, svečiai turi irgi savo kozirių – nėra abejonių, kad patyrusi ekipa ras jėgų atsitiesti ir tai pademonstravo  praeito turo susitikime Panevėžyje, kai rezultatą 0:2 rungtynių eigoje pakeitė į 4:2, o vienas iš to spurto iniciatorių buvo gerą sportinę formą pastaruoju metu demonstruojantis Rokas Stanulevičius.

Penktadienis, 10.16, 19:00, Alytaus miesto stadionas.
Alytaus „Dainava“ – „Vilniaus Vytis“

Penktadienį paskutines rungtynes savo žiūrovų akivaizdoje sužais ir Alytaus „Dainava“. Tokių švenčių, kokia buvo praeitame ture, kai alytiškiai išplėšė pergalę paskutinėmis rungtynių sekundėmis, „Dzūkų tankai“ šį sezoną turėjo nedaug. Savotišką skolą prieš juos turėtų jausti ir „Dainavos“ futbolininkai, tad neabejojame, kad  jų nusiteikimas šioms rungtynėms turėtų būti tinkamas. Alytaus komanda turėjo savo atstovų Lietuvos jaunimo rinktinėje, iš ten jie turėjo grįžti „pasikrovę“ kovingumo ir energijos.

Įdomus faktas  – būtent Alytuje pernai vasarą nuskambėjo „Vilniaus Vyčio“ vyriausiojo trenerio Algimanto Liubinsko žodžiai apie tai, kad jo komanda nesiruošia pralaimėti nei vienų rungtynių. Tada jie skambėjo kiek pagyrūniškai, tačiau laikas parodė, kad patyręs specialistas žodžių vėjais nelaido. Tačiau visos gražios serijos kažkada baigiasi, o dabartinė vilniečių situacija nėra itin gera. Atvirai sakant, kalbos ir įvairiausi gandai apie „Vilniaus Vyčio“ situaciją sklinda ne pirmi metai ir nors klubo vadovai kartas nuo karto puola paneigti sklindančius gandus, tačiau ko gero šioje situacijoje tiktų patarlė, kad „dūmų be ugnies nebūna“.

Įsivaizduojame, kad tokioje situacijoje nelengva nei treniruoti komandą, nei žaisti už ją.  Įvertinus šias aplinkybes neturėtų itin stebinti dabartiniai vilniečių rezultatai. Visgi, ir tokioje situacijoje komandoje esančių žaidėjų meistriškumas leidžia kartais „pakišti koją“ aukščiau esančioms komandoms. Vilniečių puolimas, kuriame pastaruoju metu išsiskirtume Ibrahimą Soumah, kiekvienose rungtynėse sukuria aštrių momentų, tačiau gynyba dažnai primena pereinamą kiemą.

Penktadienis, 10.16, 19:00, Mažeikių miesto stadionas.
Mažeikių „Atmosfera“ – Vilniaus „Žalgiris“ B

Mažeikiuose susitiks dvi komandos, praeitame ture neįmušusios nei vieno įvarčio ir patyrusios gana skaudžius pralaimėjimus. Noras reabilituotis turėtų būti vienas iš pagrindinių ekipų „varikliukų“.  Vilniečiams nesėkmė šiose rungtynėse reikštų galima rimtas komplikacijas kovoje dėl 9-osios vietos, o Mažeikių ekipa jau pradeda jausti artėjančius persekiotojus.

„Atmosferai“ tai bus proga pabandyti atsirevanšuoti už nesėkmę tarpusavio rungtynėse pirmame rate – tuomet mažeikiškiai neturėjo per daug galimybių pasipriešinti galingai sužaidusiems varžovams. Šį kartą akistata vyks Žemaitijoje, ilgos kelionės faktorius bus jau šeimininkų pusėje. Be to, vilniečiai gan sunkiai pradėjo antrą ratą, per tris rungtynes patyrę du pralaimėjimus.

Šeštadienis, 10.17, 13:00, Kaunas, LFF treniruočių centro stadionas.
Kauno „Hegelmann Litauen” – „Jonava“

Šeštadienį Kaune vyks rungtynės, kuriose šeimininkams bus būtina pergalė. Aišku, jei kauniečiai dar turi vilčių pakovoti dėl lygos nugalėtojų titulo. Nesėkmė Kėdainiuose „Hegelmann Litauen“ atitolino nuo lyderių, o nelaimėjus prieš „Jonavą“ gali iškilti pavojus ir dabar užimamai trečiai vietai.

Artėjančio savaitgalio rungtynės turėtų gerokai skirtis nuo gana atsargių rungtynių sezono pradžioje Jonavoje. Priminsime, jog tose rungtynėse buvo užfiksuotos lygiosios (1:1), o labai gali būti, jog šį kartą toks rezultatas netenkins nei vienos komandos. Kyla minčių, jog komandos bandys ieškoti laimės prie varžovų vartų, o abejose aikštės pusėse bus žaidėjų, kurie gali tapti tikru galvos skausmu varžovų gynybai.

Kauniečių gretose išskirtume puikiai į ekipą įsiliejusį Alexą Kyeremeh, kurio trūkumas gana stipriai atsiliepė komandos atakų aštrumui Kėdainiuose. Savo žodį turėtų tarti gan aktyviai ir rezultatyviai žaidžianti saugų linija.

Ką į tai gali prieš pastatyti jonaviškiai? Ko gero, gerą komandinį žaidimą gynyboje, maksimalią koncentraciją, kovingumą ir aštrias kontratakas. Tokiu stiliumi „Jonava” žaisti moka ir tą įrodė jau ne kartą. Tiesa, dažnokai kovingumas perauga į pernelyg dideles aistras, prisirenkama nereikalingų kortelių, ko pasekoje kartais tenka rungtyniauti ne optimalia sudėtimi. Dar įdomi detalė, kad antrame rate per keturias rungtynes jonaviškių gretose įvarčiais pasižymėjo net septyni žaidėjai – faktas , kuris paprastai komandos trenerius džiugina, o varžovus neramina  – vadinasi, gali „iššauti” bet kuris.

Šeštadienis, 10.17, 17:00, Vilnius, BFA arena.
Vilniaus BFA – „Kauno Žalgiris “ B

Apatinėje lentelės dalyje irgi verda savos aistros bei suvedinėjamos sąskaitos. BFA arenoje susitiks ekipos, esančios greta lentelėje ir besistengiančios aplenkti viena kitą. Beje, savo taškų aruodą jos gana ženkliai papildė antrajame rate – kauniečiai jį padidino keturiais taškais, o BFA surinko vienu daugiau. Beje, BFA ekipa nepralaimėjo jau keturių rungtynių iš eilės ir turbūt norėtų šią malonią seriją pratęsti. Pirmenybių pabaigoje komanda žaidžia agresyviai ir kibiai, o sėkminga rungtynių serija jauniems futbolininkams prideda pasitikėjimo. Sostinės atstovai yra vienu žingsneliu aukščiau nei kauniečiai ir, be abejo, stengsis, kad lentelėje neapsikeistų su varžovais vietomis.

„Kauno Žalgiris“ B taip pat, atrodo, randa būdų subalansuoti žaidimą, o pergalė praeitame ture prieš „Žalgirį“ B – kol kas įspūdingiausias komandos pasiekimas šių metų Pirmos lygos sezone.

Sekmadienis, 10.18, 15:00, Panevėžys, „Žemynos“ progimnazijos stadionas.
„Panevėžys“ B – FA„Šiauliai”

Sekmadienį Panevėžyje šeimininkai bandys iškovoti pirmuosius taškus antrame rate. Kol kas to padaryti jauniesiems panevėžiečiams nepavyksta, nors buvo rungtynių, kai atrodė, kad tikslas  – ranka pasiekiamas. Įdomu pažymėti, kad visuose susitikimuose „Panevėžys“ B įmušė įvarčius, tačiau labiau patyrę varžovai neatleisdavo klaidų gynyboje, kuri antroje pirmenybių pusėje nėra stipriausioji Dariaus Žindulio auklėtinių pusė (13 praleistų įvarčių per 4 rungtynes). Įdomu, ar šį kartą panevėžiečių gretose išvysime pagrindinės komandos žaidėjų. Ko gero, jei tokių ir bus – tai nelabai daug (pagrindinė komanda žais už dvejų dienų).

„Šiauliai“ turi ambicijų pakilti aukščiau nei dabar užimama septinta vieta. Antrame rate Renato Vestarto auklėtiniai žaidžia gana banguotai, tačiau visos rungtynės vyko labai atkakliai ir baigdavosi arba lygiosiomis , arba vieno kurio nors iš varžovų minimalia persvara. Gali būti, kad panašų vaizdą pamatysime ir sekmadienį, nors pirmo rato susitikime tarp šių komandų  Šiauliuose buvo užfiksuotas ryškus šeimininkų pranašumas (4:0). Tose rungtynėse visu keturis įvarčius įmušęs Rokas Gedminas vėl gali tapti panevėžiečių gynėjų galvos skausmu – puolėjas pasižymėjo pastarosiose dvejose rungtynėse iš eilės.

Sekmadienis, 10.18, 15:00, Trakų miesto stadionas.
Vilniaus „Riteriai“ B – Kretingos „Minija”   

„Riteriai“ B gali traktuoti šį susitikimą kaip savotišką „mūšį dėl garbės“, mat pakilti iš paskutinės turnyrinės lentelės vietos jau nepavyks. Tai bus ir savotiškas vilniečių atsisveikinimas su Trakų miesto stadionu, kurio specifiką jie neblogai žino. Sunkiai susiklostęs sezonas ir nepavydėtina turnyrinė padėtis – ne itin motyvuojančios aplinkybės, tačiau jauniems „Riterių“ žaidėjams kiekvienos rungtynės turėtų būti naudingos ir svarbios. Tikėkimės, kad trenerių štabui tą pavyks perteikti žaidėjams.

Kretingiškių nuotaikos gi neturėtų būti blogos. Dvi pergalės antrame rate priartino „Miniją“ prie „Žalgirio“ B, o paskutinio turo rungtynės tarp šių ekipų pretenduoja į „mažojo finalo“ vardą. Tiesa, prieš tai kretingiškiams būtina neprarasti taškų išvykoje. Sezono pabaigoje pajūrio komandos atakų pagrindiniais veikėjais vis dažniau tampa legionieriai, o vienas iš jų  – Joao Silva įsismagino „štampuoti“ įvarčius į varžovų vartus ir demonstruoja fenomenalų rezultatyvumą – 8 įvarčiai per 9 žaistas rungtynes. Įdomu, ar pavyks „Minijos“ atakų lyderiui pasižymėti vienos iš istorinių Lietuvos sostinių stadione.