Įspūdingai atsitiesusi DFK „Dainava“ nepaliko vilčių „Vilniaus Vyčiui“

Praėjusį penktadienį Alytaus DFK „Dainavos“ futbolininkai sužaidė paskutiniąsias 2020 metų Pirmos lygos sezono namų rungtynes. Jose dainaviečiai susitiko su svečiais iš sostinės – „Vilniaus Vyčio“ futbolininkais. Dramatiškame trileryje pergalę rezultatu 4:2 šventė alytiškiai.

Po apylygės susitikimo pradžios svečiai dainaviečių aikštės pusėje ėmė lankytis vis dažniau, 23 minutę tai baigėsi priešininkų legionieriaus iš Kamerūno Cyrille Tchayi Tchamba taikliu tolimu smūgiu į dešiniąją vartų pusę – 0:1.

Laimei, jau po kelių minučių, pasinaudojęs vilniečių gynybos klaida, šeimininkų įvartį po Martyno Vasiliausko perdavimo 27 minutę įmušė Ernestas Stočkūnas – 1:1.

Kėlinio pabaigoje, 43 min., alytiškius darsyk nuliūdino tas varžovų legionierius C. T. Tchamba, Martyną Matijošką vėl nuginklavęs smūgiu į apatinį vartų kampą 1:2.

Tablo šviečiant nešventiškiems skaičiams alytiškiai mėgino kurti sezono uždarymo šventę. Pertraukos metu buvo pagerbti apskrities futbolo veteranai: 40-mečio proga – Aivaras Kadziauskas ir Dmitrij Krupovič, su 60-mečiu pasveikintas Juozas Bagdanavičius, o su 70-mečiu – Juozas Aleksierius.

Į aikštę po pertraukos šeimininkai grįžo su didesne energija, tačiau tai greitu išlyginamuoju įvarčiu nevirto.

Renatą Banevičių 59 min. pakeitė vienintelis alytiškių žaidėjas užsienietis, Moldovos ir Rumunijos pilietybes turintis legionierius Grigore Coscodan.

Ypatingos progos po jam atlikto perdavimo tiesiai į priešininkų naudos aikštelę neišnaudojo L. Kochanauskas, kamuolį nusimušęs į priešingą nuo vartų pusę.

E. Stočkūną 74 min. pakeitė D. Ivanauskas, aikštę 79 min. paliko L. Kochanauskas, vietoje kurio įbėgo Alanas Marčiukaitis.

76 minutę po M. Vasiliausko įspūdingo pataikymo į skersinį ir kamuoliui įkritus į vilniečių vartus, rezultatas tapo lygus – 2:2.

82 mačo minutę sumaištimi prie vilniečių vartų pasinaudojo ir įvartį iš kelių metrų pelnė A. Marčiukaitis – 3:2!

Rungtynių pabaigoje, 88 min., po reido nuo aikštės vidurio, tinklą plėšančiu smūgiu Alytaus stadioną į euforiją pasiuntė Domas Ivanauskas – 4:2!

Pasiekę trečią iš eilės pergalę Fabio Mazzone su 32 taškais išliko kovoje dėl vieno iš keturių bilietų į A lygą.

DFK „Dainavos“ laukia dvejos paskutinės pirmenybių dvikovos, išvykos pas turnyro lentelėje aukščiau esantį „Hegelmann Litauen“ spalio 25 d. į Kauną ir pas „Džiugą“ spalio 31-ąją į Telšius.

DFK „Dainava“: M. Matijoška, L. Genevičius, M. Vasiliauskas, I. Baranauskas, L. Kochanauskas (79′ A. Marčiukaitis), G. Zabita, L. Savastas, T. Vitukynas (90′ N. Labukas), E. Stočkūnas (74′ Domas Ivanauskas), R. Banevičius (59′ G. Coscodan), M. Golekas (41′ M. Radžiukynas).
Atsargoje: D. Kudarauskas, R. Dusevičius, E. Prakapas, O. Vyšniauskas.