image desctription

Fanai

DFK „DAINAVA“ ultros – Dzūkų Tankai

IŠTAKOS

Pats ankstyviausias žinomas fanatizmas Alytuje prasidėjo dar septintajame XXa. dešimtmetyje. Iš buvusių „Alyčio“ ir „Dainavos“ žaidėjų pasakojimų yra žinoma, kad tais laikais egzistavo primityvus sirgalių judėjimas, kuris turėjo savo vėliavų, važinėjo į išvykos rungtynes, įsiveldavo į masines muštynes su kitų komandų fanais. Tie pirmieji fanai bazavosi centrinėje tribūnoje.

Vėliau, jau devintajame XXa. Dešimtmetyje atsirado labiau organizuotas sirgalių judėjimas, kuris palaikė vietinę Alytaus „Poringės“ komandą. Yra manoma, kad judėjimas atsirado impulsyviai, jam atsirasti įtakos turėjo Vilniaus „Žalgirio“ fanų grupuotė „Pietų IV“. Žinoma, kad alytiškiai, kurių susirinkdavo apie 50, bazavosi šalia centrinės švieslentės, turėjo raudonai baltas vėliavas, o į išvykas tikriausiai nevažinėjo. Garsinį palaikymą grupuotė paįvairindavo trimitais. Skanduočių įvairove grupė nepasižymėjo, dažniau buvo įžeidinėjami teisėjai. „Poringės“ fanų judėjimas greitai išnyko.

DZŪKŲ TANKŲ PIRMTAKAI

Naujų organizuoto judėjimo užuomazgų teko laukti bene dešimtmetį. 2000 m. užsimezgė naujas fanų judėjimo mazgas. Tais metais grupelė bendraminčių jau būrėsi dabartinėje „Dzūkų tankų“ vietoje, tačiau skanduoti vis dar nesiryždavo, nors vaizdiniu palaikymu pasižymėjo – judėjimas turėjo vėliavas. Tais laikais „Dainava“ buvo palaikoma tik šūkiais „Dainava, Dainava“ arba „Mūsų vėliavos plazdės…“.

Įdomu yra tai, kad žmonių nebuvo daug, vos apie 20. Ir tai buvo neformalus jaunimas, kuris būriavosi Alytaus centriniame parke. Į pirmąsias išvykas buvo važinėjama su komanda arba tranzuojant. Pirmoji išvyka, į kurią grupuotė vyko jau išsinuomavusi autobusiuką, įvyko 2001 m. Tada išvyko 17 „Dainavos“ fanų. Nuo to laiko grupuotė pradėjo išvykas vykdyti savo jėgomis, todėl galima sakyti, kad 2001 m. yra „Dainavos“ fanų atsiradimo metai. Tiesa, iš ano meto laikraščių antraščių galima matyti, kad „Dzūkų tankų“ pirmtakai vadinosi „Rytų brigada“ ir pasižymėjo agresyviu elgesiu prieš agresyvius žmones.

Tais laikais grupuotė turėjo keletą vėliavų, viena iš jų – su užrašu „Dainava ultra“, kurią ir dabar retkarčiais galima pamatyti kabančią rungtynių Alytuje metu. Vaizdinį palaikymą stiprino savadarbė pirotechnika ir mėtomos juostos.

Jauna grupuotė netgi sugalvojo išleisti savo „fanziną“ (žurnalą apie išvykas ir įvykius ne tik savoje tribūnoje, bet ir kitose). Pirmieji „fanzinai“ buvo buvo tiesiog sulenkti A4 formato lapai, kuriuose figūravo išvykų aprašymai. Iki mūsų dienų jų išlikę vos trys numeriai, kurie dabar turi neįkainojamą istorinę vertę.
Iššūkių jaunai grupuotei netrūko – buvo sugalvota organizuoti fanų futbolo čempionatą, dar kitaip vadinamą „fančempu“. Anais metais apgyvendinti visas komandas, surasti tinkamą vietą žaisti buvo nemenkas iššūkis ką tik atsiradusiai grupuotei.

Deja, „Dainava“ greitai išnyko iš Lietuvos futbolo žemėlapio, o grupuotė išsiskirstė, tačiau vis dar pasirodydavo „fančempuose“, kuriuose buvo viena iš favoričių komandų.

ATGIMIMAS

Gūdų 2010 metų rudenį visi jau žinojo, kad turime du stiprius klubus I-oje Lietuvos lygoje. ‚Alytis“ ir „Vidzgiris“ buvo tos komandos, kurios garsino Alytaus miestą, tačiau abejoms komandos viename mieste būti buvo ankštoka. Tiesa, „Alytis“ buvo labiau palaikomas alytiškių ir turėjo apie 30 sirgalių grupuotę, kurie vadinosi „Juodai raudoni“.
Dviejų klubų miestas išlaikyti neturėjo galimybių, todėl buvo sutarta juos sujungti ir sudaryti stiprią komandą, kuri žaistų Lietuvos futbolo federacijos (LFF) A lygoje. Taip ir buvo padaryta, o komanda po ilgų diskusijų buvo pavadinta „Dainava“, tęsiant gilias futbolo Alytuje tradicijas.

Tą patį rudenį, „Juodai raudoni“ ir buvę „Dainavos“ fanai nutarė susitikti futbolo ultrų bare „3,5“ ir aptarti tolimesnius palaikymo reikalus. Visi žinojo, jog norint suburti tvirtą palaikymo grupuotę, reikia sujungti pajėgas. Alaus bokalams žvanginant buvo paspaustos rankos ir Lietuvos fanų padangėje atsirado „DZŪKŲ TANKŲ“ grupuotė.

Pavasarį neslepiant ambicijų į tribūną pavyko pritraukti apie šimtą aistruolių, o vilčių nesužlugdė ir pirmosios draugiškos rungtynės Marijampolėje, kuriose susirinko 40 dzūkų. Atėjus metui žaisti pirmąsias rungtynes Alytaus stadione, į tribūną susirinko apie 120 veidų. Tai buvo aukščiau visų ultrų norų. Atgimę „Dzūkų tankai“ tapo bene didžiausia grupuote Lietuvoje, kuri įnešė naujų vėjų į Lietuvos „fansceną“. Žmonės iš įvairių Lietuvos miestų žino „Dzūkų tankus“ ir giria už neeilinį repertuarą, unikalią dvasią ir ypatingą atmosferą rungtynių metu.

Grįžus „Dzūkų tankams“, buvo akivaizdu matyti, kad rimčiau mobilizuotis turėjo ir seniausia Lietuvos grupuotė „Pietų IV“. Iš esmės „Dainavos“ ir „Žalgirio“ rungtynės tapo savotišku dviejų didžiausių sirgalių grupuočių derbiu, kurios tarpusavyje kovoja ir garsu ir vaizdiniu palaikymu.

Naujai seną grupuotę 2011 m. lydėjo milžiniška sėkmė. Jau vasaros fanų futbolo čempionate, ambicinga, tačiau kitų „nurašyta“ komanda nužengė iki finalo ir, pripažindami „Pietų IV“ pranašumą, jame užėmė 2-ąją vietą. Tai buvo didelis pasiekimas ne tik patiems „Dzūkų tankams“, bet ir visai Alytaus futbolo bendruomenei.

ALYTIŠKI,

Istoriją kuriame šiandien, todėl „Dzūkų tankai“ kviečia prisidėti KIEKVIENĄ norintį organizuotai palaikyti „Dainavą“ ir patirti gausybę nuotykių tiek namuose, tiek išvykose. „Dzūkų tankai“ skatina sekti viso pasaulio grupuočių pavyzdžiu – savo miesto komandą palaikyti yra PAREIGA.

PRISIJUNK PRIE DZŪKŲ TANKŲ!

www.dzukutankai.lt