Lygiųjų serija nutraukta pralaimėjimu „Panevėžiui“

Alytaus DFK „Dainava“ penktadienį Marijampolėje sužaidė šeštojo „Optibet A lygoje“ turo rungtynes prieš taškų nebarstančią „Panevėžio“ ekipą. Centrinėje turo dvikovoje dainaviečiai rezultatu 1:3 nusileido ketvirtąją pergalę paeiliui šventusiems aukštaičiams.

Po trejų lygiųjų iš eilės Alytaus „Dainavos“ ekipa rungtynes pradėjo aktyviai ir jau 3 minutę įsiveržė į priekį, kuomet Deivydas Matulevičius šansų „Panevėžio“ vartininkui nepalikusiu smūgiu sėkmingai realizavo paties uždirbtą 11 metrų baudinį – 1:0!

Alytiškiui tai buvo jau trečiasis realizuotas 11 metrų baudinys šiame sezone.

Raudonai mėlynų persvara laikėsi neilgai – 14 minutę po standartinės padėties perdavimą gavęs „Panevėžio“ ekipos gynėjas Justinas Januševskis taikliai smūgiavo į Arijaus Bražinsko ginamus vartus ir išlygino rezultatą – 1:1.

Pirmojo kėlinio viduryje Alytaus „Dainavos“ saugas Vytautas Lukša nuostabiu perdavimu į kairįjį aikštės kampą sukūrė progą pasižymėti Saidui Hamuličiui, tačiau pastarajam nuginkluoti varžovų komandos vartininko, deja, nepavyko.

Po šio epizodo už grubų svečių atakos nutraukimą geltona kortele įspėtas buvo DFK įvarčio autorius D. Matulevičius.

Prieš pat pirmosios pusės pabaigą, „Dainavos“ strategas Fabio Mazzone buvo priverstas atlikti keitimą, kai po nesėkmingo nusileidimo ant dirbtinės Marijampolės „Hikvision“ maniežo dangos, mačo tęsti negalėjo vienas svarbiausių gynybos ramsčių Linas Klimavičius.  Vietoj gynėjo į aikštę žengė latvis Robertas Zelmanis.

Kovingas pirmasis rungtynių kėlinys baigėsi lygiosiomis – 1:1.

Dzūkijos futbolo klubas iškart po pertraukos turėjo puikią progą vėl išsiveržti į priekį. Po perdavimo iš kairiojo krašto nuo oponento atitrūkęs Akimas Sairinenas, neišnaudojo dėkingos padėties ir smūgiuotas kamuolys tikslo nepasiekė.

Kiek vėliau kamuolio kontrolę susigrąžino svečiai ir prie dainaviečių vartų kildavo vis didesnė grėsmė.

64-ąją minutę po standartinės padėties, technišką smūgį į „Dainavos“ vartus atliko Chrysovalantis Kozorinis, taip išvesdamas „Panevėžio“ ekipą į priekį.

Įpusėjus antrajam rungtynių kėliniui, greitoje atakoje Aukštaitijos klubo puolėjas Rafaelis Floro pasiuntė kamuolį į apatinį A. Bražinsko vartų kampą ir padvigubino persvarą – 1:3 svečių naudai.

88-ąją minutę už nepagarbų elgesį geltona kortele nubaustas buvęs „Dainavos“ ekipos žaidėjas iš Kolumbijos Sebastianas Vasquezas.

Per likusį rungtynių laiką komandoms nieko pavojingo surengti nepavyko ir, po galutinis arbitro teisėjo švilpuko, Alytaus „Dainavai“ komandai teko pripažinti lygos lyderių pranašumą rezultatu 1:3.

Fabio Mazzone auklėtiniams ilgai ilsėtis neteks – jau artėjantį antradienį dainaviečiai išvykoje surems ginklus su turnyro lentelės kaimyne Gargždų „Banga“.

DFK „Dainavos“ sudėtis: A. Bražinskas, A. Sairinen, O. Lukošiūnas, R. Banevičius, L. Klimavičius (44′ R. Zelmanis), S. Hamulic (71′ C. Tchamba), V. Lukša, J. Terzi, T. Vitukynas (55′ T. Buzas), G. Zabita (71′ D. Tsallagov), D. Matulevičius (55′ D. Makeev).

Atsargoje: M. Matijoška, V. Kalėda, M. Golekas, A. Marčiukaitis.