Alytaus „Dainava“ Kaune įsirašė antrąją pergalę

Alytaus „Dainavos“ futbolininkai atsitiesė po skaudaus pralaimėjo Vilniaus „Žalgirio“ komandai ir antradienio vakarą išvykoje 1:0 užtikrintai įveikė Kauno rajono „Hegelmann Litauen“ ekipą.

Rungtynės Kaune Alytaus ekipai prasidėjo ne itin lengvai, pirmąją pavojingą ataką susikūrė mačo šeimininkai, kurie jau trečią rungtynių minutę bandė pasiųsti kamuolį į Martyno Matijoškos ginamus vartus, tačiau bandymas nebuvo sėkmingas.

Po kelių minučių FC „Hegelmann Litauen“ ekipa sukūrė antrą pavojingą progą, tačiau Alytaus komandos vartininkas puikiai atrėmė kauniečio Naurio Petkevičiaus smūgį.

Devynioliktą rungtynių minutę puikią progą turėjo DFK puolėjas Cyrille’as Tchayi Tchamba, kuomet Kauno rajono ekipa prarado kamuolį savo aikštelės pusėje, o pastarasis po Jevgenij Terzi perdavimo prieš varžovų vartus liko vienas, deja, bet smūgiuotas kamuolys skriejo tiesiai į „Hegelmann Litauen“ vartininko rankas.

Įpusėjus pirmajam rungtynių kėliniui iniciatyvą buvo perėmusi Kauno rajono ekipa, futbolininkai bandė atlikti dainaviečių vartų šturmą. 28-ąją minutę Andriaus Skerlos auklėtis Levanas Mačarašvilis bandė komandai pelnyti pirmąjį įvartį, tačiau M. Matijoška spyrį sėkmingai atlaikė.

Iškart po nesėkmingo bandymo savo laimę bandė kauniečių saugas Aurimas Raginis, tačiau kamuolys atsimušė į dainaviečių vartų skersinį, vėliau, situaciją spyriu per save iš kelių metrų bandė taisyti FC „Hegelmann Litauen“ saugas Vilius Armanavičius. Po atliktų trijų atakų iš eilės, Dzūkijos futbolo komandos vartai išliko sausi.

Prie pirmojo kėlinio buvo pridėta viena minutė, po pakelto kampinio kamuolys baudos aikštelėje dėkingai atšoko Alytaus ekipos saugui Saidui Hamuličiui, kuris jį sėkmingai nukreipė į priešininkų vartus. Futbolininkas džiaugėsi antruoju pelnytu įvarčiu šiame „Optibet A lygos“ sezone.

Į rungtynių pertrauką ekipos žengė, esant minimaliam dainaviečių pranašumui – 1:0.

Grįžus po pertraukos vaizdas LFF Kauno treniruočių centro stadione per daug nepasikeitė, tačiau pelnytas DFK įvartis futbolininkams įnešė tik dar daugiau pasitikėjimo. 47 mačo minutę greitoje atakoje dar kartą bandė pasižymėti „Dainavos“ puolėjas C. Tchamba, deja, bandymas nebuvo sėkmingas.

Praėjus dar kelioms rungtynių minutėms A. Skerlai teko atlikti priverstinį keitimą – dėl traumos dvikovos negalėjo tęsti Kauno rajono komandos lyderis L. Mačarašvilis.

Per likusį laiką abi komandos turėjo minimalių progų, tačiau jų realizuoti sėkmingai nepavyko. Nuaidėjus paskutiniam rungtynių švilpukui dainaviečiai į savo sąskaitą įsirašė antrąją sezono pergalę ir pakilo į 9 turnyro lentelės vietą.

Kitas rungtynes Tomo Ražanausko auklėtiniai žais gegužės 8 dieną, kuometu išvykoje stos į kovą prieš Telšių „Džiugo“ vienuolikę.

DFK „Dainavos“ sudėtis: M. Matijoška, A. Sairinen, L. Savastas, R. Banevičius, S. Hamulic (90+2′ O. Lukošiūnas), Y. Terzi, T. Vitukynas (80′ D. Tsallagov), G. Zabita, L. Klimavičius, P. Golubickas, C. Tchamba (84′ D. Makeev).

Atsargoje: A. Bražinskas, V. Kalėda, R. Zelmanis, A. Marčiukaitis, E. Lotužys.