image desctription

Sergejus Kuznecovas: „Esu tikras, kad sirgalių palaikymas mums padės žaisti dar geriau“

Jau šį vakarą, 20 val., Alytaus centriniame stadione laukia futbolo šventėDFK „Dainava“ pirmą ratą „Optibet A lygoje“ užbaigs rungtynėmis su čempionu Vilniaus „Žalgiriu“. Tai bus pirmas kartas šiame sezone, kai dainaviečiai žais savo tikruosiuose namuose – Alytaus stadione – prie savų, neabejotinai gausiai į stadioną susirinksiančių sirgalių.

Ta proga siūlome paklausyti interviu su Dainavos“ vyr. treneriu Sergejumi Kuznecovu (pokalbis su treneriu vyko vakar).

– Treneri, pasiilgote stadiono?

– Žinoma pasiilgome, sunku žaisti išvykose. Norime žaisti namie, prie savų sirgalių palaikymo. Tai visada maloniau ir motyvacijos daugiau prideda, tai jau esu sakęs ne viename interviu. Esu tikras, kad sirgalių palaikymas mums padės žaisti dar geriau.

– Paskutiniu metu turėjote labai intensyvų kalendorių. Kaip tai veikia žaidimą? Kaip padalinti laiką, kad žaidėjai nepervargtų?

– Žinoma, žaidėjai pavargsta. Sunkus tvarkaraštis, bet sunkus tvarkaraštis visoms „Optibet A lygos“ komandoms. Čia labai viską lemia mūsų pasiruošimas. Kaip mes ruošėmės žiemą čempionatui. Kiek mūsų futbolininkai fiziškai pasiruošę. Ir žinoma atsistatymas po rungtynių. Ir amžius daro įtaką. Viskas daro įtaką. Pas mus jauna komanda, o jauni futbolininkai visada greičiau atsistato. Dėl to aš manau didelių problemų su tuo, mes neturime. Viskas gerai, ruošiamės, juo labiau, kad jau nebeturime tokio intensyvaus tvarkaraščio, kad būtų trys rungtynės per septynias dienas. Dabar trejas rungtynes sužaidžiame per dešimt dienų. Truputį lengviau tapo. Aš manau, kad ryt fiziškai būsime pasiruošę. Matau tik vieną nedidelę problemą, kadangi pereiname nuo dirbtinės dangos ant natūralios žolės. Šiame sezone mes dar nė karto nežaidėme ant natūralios žolės. Skirtumas yra, kitoks sukibimas ir greičiausiai po pirmų dvidešimties minučių mūsų futbolininkams tai pasijaus kojose, bet tai normalus procesas. Pas priešininką irgi bus lygiai tas pats, todėl mes lygiose sąlygose.

– Po aštuonių turų „Dainava“ penktoje vietoje. Ką tai reiškia, ką tai pasako apie „Dainavą“

– Tai reiškia, kad mes nebloga komanda. Aš manau, kad visos komandos, kurios kovos dėl aukštesnių pozicijų turnyrinėje lentelėje, kurios jau kaunasi dėl tų pozicijų, jos rimtai ruošiasi susitikimams su mumis. Aš čempionato pradžioje kalbėjau apie tai, norėjau, kad mes taptume jėga A lygoje, būtume konkurencingi Lietuvos lygos lyderiams. Kol kas mums tai sekasi ir tikiuosi ateityje mes nesustosime ir progresuosime dar daugiau ir daugiau bei konkuruosime „Optibet A lygoje“.

Pokalbis su Dainavos“ vyr. treneriu Sergejumi Kuznecovu.

– Pirmąjį ratą „Dainava“ užbaigs susitikimu su Vilniaus „Žalgiriu“. Jau pripratote, kad žaidžiate daugiau gynyboje?

– Taip, žinoma pripratome. Kol kas mes negalime žaisti lygiai su lyderiais. Žinoma, mes renkamės taktiką žaisti antru numeriu, daugiau žaidimą statome ant greitų kontratakų. Tai normalu ir aš nematau čia problemos. Svarbiausia, kad kurtume progas. Mano sėkmingo žaidimo pagrindas kurtis progas kontratakuojant, puolant. Mes kiekvienose rungtynėse susikuriame mažiausiai tris progas mušti įvarčius. Mes neužsidarome savo baudos aikštelėje, neatsimušinėjame. Jeigu yra galimybė kontratakai mes atakuojame. Tai normalu ir jei palygintume du sezonus Pirmos lygos ir dabar, tai žinoma didžiulis skirtumas ir man kaip treneriui. Jei praėjusiame sezone aš treniruotėse daugiau dėmesio skirdavau atakavimui, puolimui, daugiau galvojau, kaip organizuoti puolimą, atakuoti, tai dabar viskas visiškai pasikeitė. Treniruotėse mes daugiau dėmesio skiriame gynybai ir galvojame daigiau apie gynybą. Aš pats asmeniškai daugiau dėmesio skiriu gynybai ir tai suprantama. Bręsta komanda ir aš kaip treneris augu, kai mes praktiškai per metus skirtinguose žaidimo elementuose labai daug pridėjome.

– Neabejojama, kad į stadioną susirinks daug sirgalių. Ar jau kalbėjote su komanda apie emocijas? Kaip tai paveiks komandą?

– Kalbėjau. Iškarto po rungtynių su „Panevėžiu“ rūbinėje pasakiau, kad mūsų laukia pirmos tikros namų rungtynės „Optibet A lygoje“ prieš čempionus ir tai didžiulė atsakomybė. Ir atsakomybė auga. Mes turime pademonstruoti gerą futbolą, nudžiuginti mūsų sirgalius ir mano asmeninė atsakomybė irgi didėja. Tikriausiai rytoj daug daugiau nervinsiuosi prieš rungtynes, nei prieš prieš tai buvusius susitikimus, kurie vyko Marijampolėje. Bet tai natūralu. Didelė atsakomybė ir ji turi būti ir futbolo aikštelėje. Turime būti maksimaliai susikaupę, motyvuoti ir aš tikiuosi, kad visa tai bus.

Primename, kad rungtynės Alytaus stadione šį vakarą prasidės 20 val. Prieš rungtynes bus atliekamas Lietuvos Respublikos himnas. Bilietus galite įsigyti: https://bit.ly/3UNgWus  arba stadiono kasoje prieš rungtynes.

Po aštuonių turų „Dainava“ su 10 taškų „Optibet A lygoje“ užima penktąją vietą.

1 win