image desctription

DFK „Dainava“ pirmasis Lietuvoje futbolo klubas – plastikines gėrimų pakuotes keičiantis daugkartinėmis

Vis labiau rūpinantis gamtos tarša raginama žmones naudoti daugkartinio naudojimo pakuotes, todėl DFK „Dainava“ ėmėsi iniciatyvos Alytaus miesto stadione vykstančių futbolo rungtynių metu atsisakyti vienkartinių plastikinių gėrimų stiklinių ir jas pakeisti daugkartinėmis.

Žingsnis ekologijos kryptimi

DFK „Dainava“ yra pirmasis futbolo klubas Lietuvoje, kuris stadione atsisako vienkartinių stiklinių taip užtikrindamas aplinkos taršos mažinimą.

„Alytaus miesto stadionas yra vienoje gražiausių vietų – pušyno apsuptyje. Deja, bet po kiekvienų futbolo rungtynių susidarydavo daug plastikinių stiklinių atliekų, kurios ne visada būdavo išmetamos į šiukšliadėžes, dažnai jos likdavo žiūrovų tribūnose, o papūtus stipresniam vėjui ir atsidurdavo ir stadiono prieigose. Todėl siekiant tvaraus ir draugiško sprendimo aplinkai, kuris neterštų mūsų mylimo pušyno pasirinkome ekologišką sprendimą, kuris sparčiai populiarėja užsienio futbolo stadionuose, o Lietuvoje esam šios idėjos pirmieji įgyvendintojai“,- apie iniciatyvą pasakoja VšĮ Dzūkijos futbolo klubo „Dainava“ direktorius Žydrūnas Lukošiūnas.

Alytaus miesto viena iš strateginių krypčių yra tvarus miestas, todėl klubas prisideda prie tvarumo saugojimo ir žaliojo kurso palaikymo.

Užstato sistema

Stadione esančiose maisto tiekimo vietose užsisakius gėrimą reikės palikti 1 Eur užstatą už stiklinę. Pasinaudojus ja ją reikės grąžinti maisto tiekėjui ir bus sugrąžinimas užstatas pirkėjui.

Šių stiklinių negalima išsinešti už stadionų ribų, jos turės būti grąžintos, kad ir vėliau išplovus jas būtų galima naudoti kitų rungtynių metu.

Šiuo metu yra pagaminta 600 vnt. iš perdirbamo plastiko daugkartinio naudojimo stiklinių. Jos bus naudojamos jau nuo šio penktadienį, kuomet DFK „Dainava“ 19 val. susitiks su FC „Hegelmann“ klubu.

Sąmoningumo palaikymas

DFK „Dainava“ klubas siekia atkreipti dėmesį į ekologines problemas, kurios turi įtakos mūsų miškams, vandens telkiniams ir gyvūnų gerovei.

Tikimasi, kad šią idėją palaikys visi futbolo stadiono lankytojai, kurie supras jog svarbu saugoti gamtą mažais žingsneliais darant teigiamą pokytį planetai.

Taip pat tai padės sutaupyti personalą laiką tvarkant tribūnas po rungtynių, bei bus sutaupytos lėšos gaminant vienkartines stiklines.

DFK „Dainava“ informacija

1 win