Pirmos lygos pirmenybėse dainaviečiai finišavo devinti

LFF Pirmos lygos 30 turo rungtynėse Panevėžyje, Alytaus DFK „Dainavos“ futbolininkai po atkaklios kovos rezultatu 2:3 turėjo pripažinti „Panevėžio“ ekipos pranašumą. Sužaidę paskutiniąsias rungtynes 2016 metų sezono, dainaviečiai finišavo devinti.

Paskutines sezono rungtynės alytiškiai pradėjo ganėtinai aktyviai, tačiau pavojingos atakos pasibaigdavo varžovų baudos aikštelėje.

Sužaidus apie penkiolika minučių „Panevėžys“ perėmė rungtynių iniciatyvą ir pradėjo spausti „Dainavos“ futbolininkus. Kamuolys dažnai atsidurdavo dainaviečių baudos aikštelėje, tačiau patikimas gynėjų žaidimas pasižymėti aukštaičiams neleido.

Galiausiai 18-ąją rungtynių minutę „Panevėžio“ pastangos atsipirko. Po Arno Riboko perdavimo iš kairiojo aikštės krašto pasinaudojo Povilas Lukšys, kuris tiksliai pasiuntė kamuolį į alytiškių vartus – 0:1.

Po įmušto įvarčio „Dainavos“ žaidėjai pradėjo vėl spausti „Panevėžio“ futbolininkas. 23-ąją minutę svečiai atliko smūgį, tačiau kamuolį pagavo panevėžiečių vartų sargas Marius Suvaizdis.

Pirmojo kėlinio pabaigoje „Panevėžio“ vartams iš toli grasino „Dainavos“ puolėjas Lukas Baranauskas, tačiau „Panevėžio“ vartininkas sureagavo į smūgį ir kamuolį pasiuntė virš vartų. Kampinio metu sėkmingai sužaidę „Panevėžio“ gynėjai padėjo išvengti pavojaus vartams.

40-ąją minutę krito antrasis įvartis į „Dainavos“ vartus. Po Tado Markevičiaus perdavimo smūgiavo Povilas Lukšys, kamuolys atsimušė į Tomą Tenenę, tačiau nuo jo skriejo į tiesiai į vartus – 0:2.

Kėlinio pabaigoje po įžaisto kampinio krito dar vienas įvartis į „Dainavos“ vartus, tačiau teisėjas užfiksavo nuošalę.

Antrojo kėlinio pradžioje „Panevėžys“ toliau aktyviai spaudė alytiškių vartus.

61-ąją minutę „hetriką“ į „Dainavos“ vartus įsirašė Povilas Lukšys. Po puikaus perdavimo vienas prieš vartininką atsidūręs aukštaičių puolėjas, taikliai perkėlė kamuolį per dainaviečių vartininką ir padidino persvarą – 0:3.

DFK „Dainavos“ futbolininkai ginklų nesudėjo ir 67-ąją minutę įmušė įvartį į „Panevėžio“ vartus, kai po 16-mečio Manto Jodelio smūgio krito įvartis į šeimininkų vartus – 1:3.

Po praleisto įvarčio panevėžiečiai dar bandė spausti varžovų vartus. Tolimu smūgiu varžovų vartams grasino Mantas Savėnas, tačiau jo smūgiuotas kamuolys skriejo šalia virpsto.

Kėliniui einant į pabaigą vis dažniau „Panevėžio“ vartams grasindavo „Dainavos“ žaidėjai, tačiau keliuose epizoduose sėkmingai sužaidė „Panevėžio“ gynėjai ir kelis kamuolius pagavo Marius Suvaizdis.

80-ąją rungtynių minutę baudos smūgio metu prie „Panevėžio“ vartų, teisėjas įžvelgė neleistinus veiksmus baudos aikštelėje ir skyrė 11 metrų baudinį į šeimininkų vartus. Dzūkijos futbolo klubo kapitono Lino Savasto smūgis panevėžiečių vartininkui buvo per stiprus ir kamuolys atsidūrė vartuose – 2:3.

Rungtynėms einant į pabaigą komandos dar spėjo apsikeisti pavojingais epizodais, tiek prie vienų tiek prie kitų vartų buvo atliekami baudos smūgiai, tačiau įvarčių ekipoms išvengti pavyko.

Rungtynių teisėjo švilpukas užfiksavo panevėžių pergalę rezultatu – 3:2.

LFF Pirmos lygos pirmenybes Alytaus DFK „Dainava“ baigė devintoje vietoje. Sezono metu po 13 kartų iškovoję pergales ir patyrę pralaimėjimus bei 4 kartus sužaidę lygiosiomis, dainaviečiai savo sąskaitoje surinko 43 taškus.

Pirmenybių nugalėtojais tapo viso sezono lyderiai – Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolininkai. Dviem taškai atsilikę, sidabrą iškovojo „Palangos“ ekipa, o bronzos medaliais pasipuošė Vilniaus „Vyčio“ futbolininkai.

Dzūkijos futbolo klubas „Dainava“ dėkoja žaidėjams, treneriams, rėmėjams, fanams, gerbėjams, personalo darbuotojams ir visiems kitiems, kurie prisidėjo prie DFK „Dainavos“ pergalių šį sezoną!

FK „Panevėžys“ – Alytaus DFK „Dainava“
Aukštaitijos stadionas, 300 žiūrovų

Teisėjai: Saulius Karka, Ingrida Siliūnienė, Raimundas Suchovas
Įvarčiai: 18, 40 ir 62 min. Povilas Lukšys (Panevėžys); 67 min. Mantas Jodelis, 81 min. (11 m.b.) Linas Savastas (DFK Dainava)
Įspėjimai: 77 min. Džiugas Petrauskas, 80 min. Vilius Giedraitis, 90min. Mantas Savėnas (Panevėžys); 35 min. Lukas Sendžikas, 47 min. Ervinas Baranauskas, 77 min. Linas Savastas (DFK Dainava)