LFF taurėje „Dainavos“ futbolininkai nepasigailėjo Vilniaus „Geležinio vilko“

Pirmąją paskutinio pavasario mėnesio dieną Dariaus Gvildžio treniruojami Alytaus DFK „Dainavos“ futbolininkai pradėjo kelią link Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Taurės turnyro trofėjaus. Praėjusią savaitę burtų keliu paaiškėjo, jog turnyro pirmojo etapo varžove tapo Vilniaus „Geležinio vilko“ ekipa.

Nuo pirmųjų rungtynių minučių šeimininkų vartus užgulę Alytaus DFK „Dainavos“ aukštą tempą išlaikė viso susitikimo metu.

Pirmasis rungtynių įvartis krito 14-ąją minutę, kuomet „Dainavos“ saugas Kyrylo Silich pirmasis suskubo prie vilniečių vartų atšokusio kamuolio ir taikliai nuginklavo „Geležinio vilko“ vartų sargą.

Nepraėjus nė dešimčiai minučių, po rezultatyvaus komandos kapitono Lino Savasto perdavimo dainaviečių persvarą padvigubino puolėjas Sam Shaban.

Vos po keletos atakų legionierius iš Didžiosios Britanijos pelnė trečiąjį mačo įvartį „Geležinio vilko“ ekipos vartus.

Artėjant rungtynių pertraukai, S. Shaban pelnė „hat-trick’ą“. 38-ąją minutę puolėjas sėkmingos kontratakos metu pasiuntė kamuolį į vilniečių vartus ir dainaviečių pranašumą padidino iki 4:0.

Po pertraukos Alytaus DFK „Dainavos“ vyriausiasis treneris Darius Gvildys vietoj Marcio Melecio į aikštę pasiuntė jaunąjį alytiškių vartų sargą Saulių Geležūną.

53-ąją minutę jau ketvirtuoju įvarčiu į Vilniaus „Geležinio vilko“ vartus pasižymėjo S. Shaban. Reaguodamas į akivaizdų dainaviečių dominavimą, ekipos strategas D. Gvildys į aikštę išleido Titą Vitukyną, Erviną Baranauską, Patrik Oiaran ir, po kurio laiko prie Alytaus ekipos prisijungusį, Darių Zachaževskį.

Įpusėjus antrajam kėliniui, dviem įvarčiais per dvi minutes savo sąskaitą atsidarė alytiškis Lukas Baranauskas.

Netrukus prie šeimininkų triuškinimo prisijungė ir neseniai po keitimų aikštėje pasirodę „Dainavos“ futbolininkai. Pirmajam pasižymėti pavyko puolėjui iš Brazilijos P. Oiaran, o T. Vitukynui nuginkluoti šeimininkų vartininką pasisekė du kartus. Alytiškis tapo ir simbolinio – dešimtojo – įvarčio autoriumi.

Dar po kelių minučių puolėjas L. Baranauskas surengė dvi rezultatyvias atakas ir dainaviečių persvarą padidino iki 12:0.

Paskutinę vinį į Vilniaus „Geležinio vilko“ vartus 83-ąją minutę kalė T. Vitukynas, įsirašydamas „hat-trick’ą“, o finalinis teisėjo švilpukas užfiksavo rekordinę Alytaus „Dainavos“ pergalę rezultatu 13:0.

Šiose rungtynėse po 4 kartus sėkmingai varžovų vartus nuginklavo S. Shaban ir L. Baranauskas, 3 – Titas Vitukynas, po vieną pridėjo K. Silich ir P. Oiaran.

II LFF taurės turnyro etape (šešioliktfinalyje) žais 32 komandos: 12 I etapo porų nugalėtojų, 12 komandų, kurios pateko burtų keliu ir 8 A lygos komandos („Žalgiris“, „Trakai“, „Sūduva“ „Atlantas“, „Jonava“, „Stumbras“, „Utenis“ ir „Kauno Žalgiris“).

Artimiausios Alytaus DFK „Dainavos“ rungtynės – jau šį penktadienį Alytuje, 18:30 val., su viena iš Pirmos lygos lyderių – Kauno „Stumbro“ B ekipa.

DFK „Dainava“: M. Melecis (46′ S. Geležūnas), I. Tsyvilko (57′ E. Baranauskas), M. Fridrikas, O. Lukošiūnas, M. Žukovas, L. Savastas, L. Čerkauskas (67′ D. Zachaževskis), G. Kruša, K. Silich (56′ T. Vitukynas), S. Shaban (62′ P. Oiaran), L. Baranauskas.