DFK „Dainavos“ gynėjų grandį stiprina Kenzo Biyong

2017-06-28

Dzūkijos futbolo klubas „Dainava“ vasaros perėjimų langą pasitiko su liūdesiu – komandą paliko tvirtais startinio vienuoliktuko žaidėjais buvę saugai Kler Heh ir Kyrylo Silich bei gynėjas Mantas Fridrikas. Pirmuoju naujoku šią vasarą tapo Olandijos ir Prancūzijos pilietybes turintis gynėjas Kenzo Biyong.

1997 metais Prancūzijoje gimęs K. Biyong gimtinėje neužsibuvo ir futbolininko karjerą pradėjo Olandijoje. 2015 metais atstovaudamas SV „Spakenburg-U19“ ekipai „Dainavos“ naujokas neretai treniruodavosi su pagrindine komanda. Atstovaudamas jaunimo ekipai žaidėjas buvo pastebimas, tad galiausiai atkreipė ir kitų klubų dėmesį. Sezono pabaigoje žaidėjas persikėlė į SC „NEC“ ekipą. Šioje komandoje progų pasireikšti gynėjas dažniausiai sulaukdavo tik jaunimo komandoje. Po perėjimo į „SC NEC“ gynėjo ir saugo pozicijose galintis žaisti futbolininkas iškart sulaukė susidomėjo iš suomių FC „Inter Turku“ ekipos. Aukščiausios suomių futbolo lygos klube K. Biyong taip pat neužsibuvo, kadangi norą turėti olandą išreiškė tituluočiausias šalies futbolo klubas – HJK „Helsinki“. 

„Helsinkio ekipa yra puikiai organizuota, nuostabios tobulėjimo galimybės. Apskritai, ši organizacija man davė labai daug. Nepaisant to, atstovaujant HJK ekipai nemačiau galimybių artimiausiu metu debiutuoti pagrindinėje komandoje. Mano amžiaus futbolininkui privalu pradėti žaisti su vyrais.“, – apie buvusią komandą teigiamai atsiliepė K. Biyong.

Būtent iš šios komandos 19-metis futbolininkas atvyksta į Alytų. Kairiojo arba dešiniojo gynėjo pozicijose dažniausiai rungtyniaujantis naujokas pasižymi gera kamuolio valdymo technika, atletišku kūnu. K. Biyong taip pat išsiskiria kovoje „antrajame“ aukšte ir žaidime vienas prieš vieną. Į Alytų šiandien atvykstantis olandas džiaugiasi savo pasirinkimu.

„Kai dalyvavau peržiūroje pamačiau, jog tai gražus, mažas miestas, kuriame gyvena labai draugiški žmonės. Stadionas paliko puikų įspūdį.  Iš komandos draugų teko girdėti, jog tai viena geriausių aikščių Lietuvoje. Noriu pabrėžti, jog persikelti čia – labai svarbus žingsnis mano karjeroje. Atvykau čia, kadangi man jau 19 metų, noriu žaisti su vyrais, nebe už jaunimo komandas. Tik taip galėsiu augti tiek kaip asmenybė, tiek kaip futbolininkas. Privalau parodyti ką sugebu geriausiai. “, – kalbėjo futbolininkas.

Sutvarkius perėjimo dokumentus, tikimasi, jog K. Biyong DFK „Dainavos“ gretose debiutuos liepos 6 dieną rungtynėse namuose prieš FK „Panevėžį“.

KITOS NAUJIENOS
Alytaus „Dainavos“ legionierius iš Japonijos Y. Koike: „Esu laimingas žaisdamas Alytuje“
Vasario mėnesį Yudai Koike paliko gimtuosius namus Tolimuosiuose Rytuose ir atvyko į Alytaus „Dainavos“ klubą. Tai – pirmoji 22 metų japono karjeros stotelė. Donato Vencevičiaus pripažinimą  greitai užsitarnavęs ir startinės sudėties žaidėju tapęs Y. Koike pasidalino mintimis, kaip jam sekasi Alytuje. Yudai,...
Alytaus „Dainava“ Kupiškyje užtikrintai sugrįžo į pergalių kelią
Trečiadienį Donato Vencevičiaus treniruojami Alytaus „Dainavos“ futbolininkai svečiavosi Kupiškyje, kur sužaidė atkeltas Pirmos lygos 13-ojo turo rungtynes su vietos „Kupiškio“ vienuolike. Po legionierių įvarčių desanto antrajame kėlinyje dainaviečiai nutraukė nesėkmių seriją ir iškovojo užtikrintą pergalę 6:2. Pirmasis susitikimo įvarčių sąskaitą...
Turo varžovas: išimties teise į lygą patekę „Kupiškio“ futbolininkai
Praėjusį penktadienį Vilniuje lygiosiomis sužaidę Alytaus „Dainavos“ futbolininkai trečiadienį keliaus į Aukštaitiją, kur sieks nutraukti pergalių badą. Pirmos lygos 13-ojo turo rungtynėse dainaviečiai susitiks su lygos debiutantais – „Kupiškio“ futbolininkais. Išimties teise į Pirmą lygą priimti Kupiškio miesto futbolininkai savo...