DFK „Dainavos“ gynėjų grandį stiprina Kenzo Biyong

2017-06-28

Dzūkijos futbolo klubas „Dainava“ vasaros perėjimų langą pasitiko su liūdesiu – komandą paliko tvirtais startinio vienuoliktuko žaidėjais buvę saugai Kler Heh ir Kyrylo Silich bei gynėjas Mantas Fridrikas. Pirmuoju naujoku šią vasarą tapo Olandijos ir Prancūzijos pilietybes turintis gynėjas Kenzo Biyong.

1997 metais Prancūzijoje gimęs K. Biyong gimtinėje neužsibuvo ir futbolininko karjerą pradėjo Olandijoje. 2015 metais atstovaudamas SV „Spakenburg-U19“ ekipai „Dainavos“ naujokas neretai treniruodavosi su pagrindine komanda. Atstovaudamas jaunimo ekipai žaidėjas buvo pastebimas, tad galiausiai atkreipė ir kitų klubų dėmesį. Sezono pabaigoje žaidėjas persikėlė į SC „NEC“ ekipą. Šioje komandoje progų pasireikšti gynėjas dažniausiai sulaukdavo tik jaunimo komandoje. Po perėjimo į „SC NEC“ gynėjo ir saugo pozicijose galintis žaisti futbolininkas iškart sulaukė susidomėjo iš suomių FC „Inter Turku“ ekipos. Aukščiausios suomių futbolo lygos klube K. Biyong taip pat neužsibuvo, kadangi norą turėti olandą išreiškė tituluočiausias šalies futbolo klubas – HJK „Helsinki“. 

„Helsinkio ekipa yra puikiai organizuota, nuostabios tobulėjimo galimybės. Apskritai, ši organizacija man davė labai daug. Nepaisant to, atstovaujant HJK ekipai nemačiau galimybių artimiausiu metu debiutuoti pagrindinėje komandoje. Mano amžiaus futbolininkui privalu pradėti žaisti su vyrais.“, – apie buvusią komandą teigiamai atsiliepė K. Biyong.

Būtent iš šios komandos 19-metis futbolininkas atvyksta į Alytų. Kairiojo arba dešiniojo gynėjo pozicijose dažniausiai rungtyniaujantis naujokas pasižymi gera kamuolio valdymo technika, atletišku kūnu. K. Biyong taip pat išsiskiria kovoje „antrajame“ aukšte ir žaidime vienas prieš vieną. Į Alytų šiandien atvykstantis olandas džiaugiasi savo pasirinkimu.

„Kai dalyvavau peržiūroje pamačiau, jog tai gražus, mažas miestas, kuriame gyvena labai draugiški žmonės. Stadionas paliko puikų įspūdį.  Iš komandos draugų teko girdėti, jog tai viena geriausių aikščių Lietuvoje. Noriu pabrėžti, jog persikelti čia – labai svarbus žingsnis mano karjeroje. Atvykau čia, kadangi man jau 19 metų, noriu žaisti su vyrais, nebe už jaunimo komandas. Tik taip galėsiu augti tiek kaip asmenybė, tiek kaip futbolininkas. Privalau parodyti ką sugebu geriausiai. “, – kalbėjo futbolininkas.

Sutvarkius perėjimo dokumentus, tikimasi, jog K. Biyong DFK „Dainavos“ gretose debiutuos liepos 6 dieną rungtynėse namuose prieš FK „Panevėžį“.

KITOS NAUJIENOS
„Dainavos“ vadovai ir Lietuvos rinktinės treneris susitiko su Alytaus meru
Alytaus „Dainavos“ futbolo klubo vadovai ir treneris Donatas Vencevičius kartu su nacionalinės Lietuvos rinktinės treneriu Edgaru Jankausku lankėsi Alytaus miesto savivaldybėje ir susitiko su Dzūkijos sostinės meru Vytautu Grigaravičiumi bei miesto tarybos nariais. Susitikime buvo kalbėta apie Alytaus futbolą, „Dainavos“...
Pirmosiose kontrolinėse rungtynėse – pralaimėjimas svečiams iš Lenkijos
Vasario 10 dieną, šeštadienį, Alytaus DFK „Dainavos“ futbolininkai sužaidė pirmąsias kontrolines rungtynes besirengiant 2018 metų sezono Pirmos lygos pirmenybėms. Alytaus apskrities futbolo federacijos stadione rezultatu 1:3 pranašesni buvo svečiai iš Lenkijos – Suvalkų „Wigry“ futbolininkai. Susitikimas prasidėjo aukštu tempu – jau...
DFK „Dainavos“ pasiruošimas sezonui įgauna pagreitį
Dzūkijos futbolo klubas „Dainava“ praėjusią savaitę pradėjo pasiruošimą artėjančioms Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Pirmos lygos pirmenybėms. Alytaus futbolo federacijos stadione prakaitą lieja dalis praėjusiais metais „Dainavai“ padėjusių alytiškių, tačiau tarp jų netrūksta ir daug naujų veidų. Su komanda šiuo metu sportuoja dvi...