DFK „Dainava“ namuose nepaliko jokių vilčių „Utenio B“ ekipai

Sekmadienį Alytaus miesto stadione buvo sužaistos LFF Pirmos lygos 23-ojo turo rungtynės tarp Alytaus DFK „Dainavos“ ir Utenos „Utenio B“ vienuolikių. Pirmajame rate įspūdingą pergalę rezultatu 11:2 svečiuose šventę dainaviečiai, didesnio pasipriešinimo nesulaukė ir namuose. 5:0 – tokią alytiškių pergalę užfiksavo finalinis teisėjo švilpukas.

Pirmąjį mačo įvartį 27 minutę taikliai į „Utenio B“ vartus nukreipė DFK „Dainavos“ gynėjas Ilya Tsyvilko. Praėjus vos keletai minučių po pirmojo praleisto įvarčio dar nespėjusius atsigauti uteniškius užklupo Dzūkijos futbolo klubo saugas Sergėjus Novikovas, nuginklavęs svečių vartininką ir padvigubinęs rungtynių rezultatą. Kėliniui artėjant į pabaigą, tas pats „Dainavos“ legionierius iš Ukrainos, sėkmingai prasiveržęs pro Utenos futbolininkų gynybą, pelnė savo antrąjį įvartį ir į pertrauką dainaviečius išvedė švieslentėje esant rezultatui 3:0.

Po pertraukos Alytaus futbolo ekipos vyriausiojo stratego Dariaus Gvildžio auklėtiniai ir toliau kontroliavo žaidimo gijas.  62-ąją mačo minutę į savus vartus pataikė „Utenio B“ gynėjas Tadas Kanapka, o prie to labiausiai prisidėjo alytiškis Lukas Baranauskas. Puolėjas puikiai perskaitė „Utenio B“ gynėjų mintis ir sėkmingai realizavo aikštės šeimininkų pozicinę ataką, kurios smaigalyje nesėkmingai sužaidęs uteniškių futbolininkas nukreipė kamuolį į savus vartus ir padidino rezultatą – 4:0. Paskutinę vinį į svečių vartus smeigė po keitimo aikštėje pasirodęs puolėjas Renaldas Stankevičius. 79 rungtynių minutę alytiškis, pasinaudojęs eiline svečių gynėjų grandies klaida, nepaliko jokių vilčių „Utenio B“ komandos vartininkui ir padidino rezultatą – 5:0.

Per likusį laiką Alytaus „Dainavos“ futbolininkai varžovų klaidomis nepasinaudojo ir rungtynių teisėjas užfiksavo 12-ąją dainaviečių pergalę šiame sezone. Į savo taškų sąskaitą įsirašę dar 3 taškus, alytiškiai prisivijo turnyre pirmaujančias „Palangos“ ir „Bangos“ ekipas, šį savaitgalį sužaidusias lygiosiomis 2:2. Tiesa, varžovai turi vienerias rungtynes atsargoje.

Artimiausias rungtynes DFK „Dainava“ žais ketvirtadienį, 16 val., kuomet išvykoje draugiškose rungtynėse susitiks su „Jonavos“ ekipa, besiruošiančia lemiamoms A lygoms kovoms. Tai bus puiki galimybė dainaviečiams pasiruošti prieš bene svarbiausią šio sezono dvikovą, kuri įvyks jau sekmadienį, Alytaus miesto stadione, prieš Gargždų „Bangos“ futbolininkus. Susitikimo pradžia – 16 val.

Alytaus DFK „Dainava“ – Utenos „Utenis B“ 5:0 (3:0)
Alytaus miesto stadionas, 250 žiūrovų
Teisėjai: Šarūnas Tamulynas, Edgaras Bučinskas, Raimundas Suchovas
Įvarčiai: 27 min. I. Tsyvilko, 30 min. ir 37 min. S. Novikov, 79 min. R. Stankevičius (DFK Dainava); 62 min. T. Kanapka (į savus vartus) (Utenis B)

DFK „Dainava“ sudėtis: M. Melecis, I. Tsyvilko, O. Lukošiūnas, E. Fjodorov, L. Čerkauskas (68 min. E. Mininas), K. Gvildys, S. Novikov (68 min. R. Ivanchenko), A. Bareikis (68 min. L. Sendžikas), L. Savastas, P. Oiaran, L. Baranauskas (68 min. R. Stankevičius).